پذیرش دانشگاه آکسفورد

پذیرش دانشگاه آکسفورد رشته زبان انگلیسی

عضو کانون دبیران دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آکسفورد را دارند و می خواهند در بخش آموزش زبان انگلیسی دانشگاه آکسفورد ادامه تحصیل بدهند ، هر ساله فرم هایی را برایبورس کسانی که در رشته آموزش زبان انگلیسی تحصیل کرده اند در سایت دانشگاه آکسفورد قرار می دهد تا متقاضیان بتوانند در پذیرش دانشگاه آکسفورد شرکت کنند.

البته کسانی می توانند بورس دانشگاه آکسفورد را بگیرند که بسیار حائز شرایط باشند و تمام موارد مورد نیاز دانشگاه را داشته باشند.

معیار های پذیرش دانشگاه آکسفورد به چند دسته تقسیم می شوند. این معیار ها عبارتند از:

  • توانایی آکادمیک

پتانسیل اثبات شده آکادمیک

کسانی که برای بورسیه در دانشگاه آکسفورد اقدام کرده اند باید بهترین درجه را در دانشگاه خودشان در رشته های ادبیات زبان انگلیسی و یا رشته های مرتبط با آن داشته باشند.

برای کسب پذیرش دانشگاه آکسفورد در رشته های ادبیات زبان انگلیسی و رشته های مرتبط به آن باید معدل کسب شده از سوی دانشجویان بالا باشد و توانایی کار گروهی در فعالیت های آکادمیک و پژوهشی را دارا باشند.

  • توصیه نامه Letter of Recommendation

در توصیه نامه ها که برای دانشگاه فرستاده می شوند حتما باید ذکر شود که شخص مورد نظر توانایی های فکری ، انگیزه و توانایی کار گروهی را دارد.

  • مقاله یا Portfolio نوشته شده توسط خود دانشجو

متقاضیان باید متنی شامل بر ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ کلمه بنویسند و در آن از حوزه مورد نظر خود و موضوعی که قصد پژوهش روی آن را دارند به خوبی دفاع کنند. توانایی ارائه موضوع ، دفاع از حوزه خود و هوش تحلیلی متقاضیان از این متن استنباط می شود.

  • پروپوزال پژوهشی

پروپوزال ارسالی شما به دانشگاه آکسفورد باید حدود ۲ صفحه باشد و شامل ارائه طرح کلی پژوهش متقاضی باشد. اعتبار Validity ، پیوستگی مطالب ، اصل بودن و جدید بودن موضوع پروژه ، امکان پذیر بودن پروژه و… می تواند در قبول یا رد شدن پروژه بسیار موثر باشد.

  • مصاحبه

معمولا مصاحبه حضوری به عنوان یک قسمت از مراحل پذیرش دانشگاه آکسفورد به حساب نمی آید.

موارد دیگیری همچون تعداد دانشجویان مورد نیاز ، تهیه مکان برای دانشجویان و کادر علمی می تواند در پذیرش دنشگاه آکسفورد موثر باشند.

  • توانایی شخص در زبان انگلیسی

کسانی که زبان اول آنها انگلیسی نیست باید در آزمون های معتبر زبان انگلیسی شرکت کنند. نمره مورد نظر دانشگاه معمولا در آزمون آیلتس ۷ و یا آیلتس ۷٫۵ می باشد و در آزمون تافل ibt 100 و یا تافل ibt 110 می باشد.

  • توانایی مالی

اگر چه بعد از تایید دانشگاه آکسفورد هزینه مکان و دیگر هزینه ها پوشش داده می شوند اما توانایی مالی متقاضیان حداقل تا زمان تایید دانشگاه ، مهم می باشد.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد دوره های آموزش تضمینی زبان انگلیسی را برای کسالنی که قصد شرکت در آزمون های آیلتس و تافل را دارند برگزار می نماید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید و یا فرم مشاوره فوری را پر نمایید.