برنامه ریزی برای موفقیت در رایتینگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای برنامه ریزی برای موفقیت در رایتینگ آیلتس تکنیک های متفاوتی را به زبان آموزان آموزش می دهد. برخی از این تکنیک ها را می توانید در زیر ببینید. پس با ما همراه باشید.

برنامه ریزی برای موفقیت در رایتینگ آیلتس
برنامه ریزی برای موفقیت در رایتینگ آیلتس

به برنامه ریزی برای موفقیت در رایتینگ آیلتس توجه کنید:

Task 2 در امتحان رایتینگ آکادمیک آیلتس شامل نوشتن یک مقاله است. چیزی که واقعاً به پاسخ شما کمک می کند این است که قبل از شروع نوشتن چند دقیقه وقت بگذارید و درباره ی جواب خود بیندیشید. برنامه ریزی احتمالاً هدر دادن وقت به نظر می رسد، به خصوص وقتی شما تحت فشار امتحان هستید. با این حال، دو دلیل اصلی وجود دارد که چرا بهره بردن از برنامه ی زمانی مفید است.

اصلی ترین دلیل این است که Task 2 در Task Response مشخص شده است. یعنی ممتحن به دنبال این است که شما تا چه حد کامل به سوال پاسخ می دهید. جواب شما باید هر قسمت از سوال را مورد خطاب قرار دهد. برای مثال، سوال زیر را در نظر بگیرید.

برای رسیدن به خوشبختیِ شخصی، ارتباط ما با بقیه ی مردم (خانواده، دوستان، همکاران) مهم تر از هر چیز دیگری است. موضوعاتی از قبیل شغل و ثروت در جایگاه دوم قرار دارند. شما موافق هستید یا مخالف؟

شما برای جواب دادن به این سوال باید این مساله را مورد بحث قرار دهید که ارتباطات چه طور موجب خوشبختیِ شخصی می شوند، چه چیز دیگری موجب خوشبختی ما می شود، و عقیده ی واضحی هم داشته باشید. اگر شما فقط روی ارتباطات شخصی تمرکز کنید آن وقت نمی توانید در Task Response نمره ی خیلی خوبی بگیرید. به طور مشابه، اگر شما عوامل مختلفی را که موجب خوشبختی می شوند مورد بحث قرار دهید اما عقیده ی واضحی نداشته باشید هم نمره ی خیلی خوبی نمی گیرید.

مسائل کمی وجود دارند که شما باید در مقاله درباره ی آن ها صحبت کنید و این ما را به دلیل دومی می رساند که چرا برنامه ریزی مهم است. جوابتان هم از لحاظ ارتباط مطالب و انسجام ارزیابی می شود. این یعنی ممتحن به دنبال سازمان دهی مقاله ی شما خواهد بود، این که ایده ها چه طور از لحاظ منطقی در سراسر مقاله در جریان هستند و پاراگراف هایتان تا چه حد موثر هستند. شما برای این جواب می توانید موارد زیر را در اختیار داشته باشید

  • مقدمه: خوشبختی چیست و چه عواملی موجب خوشبختی می شوند
  • پول چه اثری روی خوشبختی دارد
  • شغل چه اثری روی خوشبختی دارد
  • مهم تر از آن: دوستان چه اثری روی خوشبختی دارند
  • مهم ترین ِآن ها: خانواده چه اثری روی خوشبختی دارد

نتیجه گیری: ارتباطات خانوادگی اهمیت دارند