آموزش زبان لهستانی

آموزش زبان لهستانی

Polish یا زبان لهستانی یک زبان Slavic است که با حدود ۴۰ میلیون نفر جمعیت که در کشور لهستان زندگی می کنند. این زبان به عنوان زبان رسمی لهستان به حساب می آید و از آنجا که در جنگ جهانی دوم بسیاری از مردم لهستان به کشور های دیگر مهاجرت کردند جمعیت بسیار قابل توجهی در کشور های دیگر به این زبان صحبت می کنند. زبان لهستانی یکی از زبان های اتحادیه اروپا نیز می باشد. در طول تاریخ زبان لهستانی اهمیت زیادی داشت  و در اروپای مرکزی و شرقی از آن برای اهداف دیپلماتیک و سیاسی استفاده می شد. امروزه در کشور های چک ، بلاروس و اکراین این زبان به عنوان زبان دوم شناخته می شود. اگر دوست دارید قبل از آموزش زبان لهستانی اطلاعاتی در مورد آن کسب کنید این مطلب آموزشگاه زبان ایران آکسفورد را دنبال کنید.

آموزش زبان لهستانی
آموزش زبان لهستانی

الفبای زبان لهستانی دارای ۳۲ حرف می باشد. این حروف علاوه بر حروف پایه لاتین دارای ۶ حرف اضافه ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż می باشد.

خصوصیات زبان لهستانی

زبان لهستانی همانند سایر زبان های هندو اروپایی کلمه های مشترک لاتین را در خود جای داده است.

۳ زمان در این زبان وجود دارد  ( گذشته ، حال و آینده ) و از نظر جنسیت اسم ها نیز این دارای سه خاصیت است : مذکر ، مونث و خنثی

این زبان به صورت بسیار زیادی دارای خاصیت صرف می باشد و به همین دلیل آموزش زبان لهستانی می تواند برای افراد با دیگر زبان ها کمی مشکل باشد. ساختار جملات در زبان لهستانی به صورت SVO یا فاعل+فعل+مفعول  می باشد.

اعداد در زبان لهستانی دارای سیستم نسبتا پیچیده ای دارند و در برخی مواقع باید صرف شوند.

این زبان هم همانند بسیاری از زبان های دیگر ، واژگانی را در خود جای داده است که ریشه اش در دیگر زبان هاست.

اما اگر شما نیاز به آموزش زبان لهستانی دارید با شماره تلفن های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.