مشکلات در یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به مشکلات در یادگیری زبان اشاره می کند که می تواند برایتان مفید باشد. پس با ما باشید.

مشکلات در یادگیری زبان
مشکلات در یادگیری زبان

پس به برخی از مشکلات در یادگیری زبان توجه کنید:

مردم وقتی یک زبان جدید یاد می‌گیرند، همیشه موانع و چالش‌های بسیار وجود دارد که مردم نیاز به فائق آمدن بر آن‌ها دارند تا به یک سطح خوب دست یابند. این موانع در اشکال بسیار مختلفی هستند و امروز می‌خواهیم به کارهایی که می‌توانیم انجام دهیم تا بتوانیم به پتاسیل خود واقعیت بخشیم، نگاه کنیم.

خجالت نکشید!

اغلب مردم در بسیاری از مواقع از به کار بردن زبانی که یاد می‌گیرند و صحبت با مردم وحشتزده هستند- فکرش ترسناک است. یک چیز که در هنگام یادگیری یک زبان قطعی است اینست که باید متوجه باشید که قرار است اشتباهاتی داشته باشید چون اگر نداشته باشید، چگونه برنامه‌ی پیشرفت خواهید داشت؟

برای جنگیدن با ترس ناشی از خجالت باید اولین حرکت را انجام دهید. اگر میزان ترس بیشتر از قدری است که با آن شروع کنید، پس اول در جلوی یک آینه یا در خلوت با یک دوست تمرین کنید تا وقتی که از توانایی خود مطمئن شوید. پیشنهاد می‌شود که اگر می‌توانید، دنبال مؤسسه‌های زبان در داخل کشور بگردید. با انجام این کار فرصت خواهید داشت زبانی را که یاد می‌گیرید با کسی تمرین کنید (که به احتمال زیاد در موقعیتی مشابه شما است) اما در محیطی خصوصی قرار دارد. مبادلات محلی زبانی غالباً می‌توانند در داخل شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک با گروه‌های که خود را وقف آن کرده‌اند پیدا شوند.

به خاطر سپاری واژگان می‌تواند مشکل‌ساز باشد

برخی افراد وقتی نوبت به خاطر سپاری اطلاعاتی که مطالعه می‌کنند می‌رسد، مشکل دارند. راه‌های بسیار متفاوتی وجود دارد که از طریقشان می‌توانیم اقدام به حفظ کردن اطلاعات کنیم، شامل موارد زیر:

  • تلفظ خود را ضبط کنید و تا وقتی حفظش کنید به آن گوش دهید.
  • از دوستتان بخواهید تا شما را امتحان کند تا ببینید لغاتی را که به تازگی خوانده‌ایم به یاد داریم؟
  • از کاغذهای یادداشت چسبان برای برچسب‌گذاری اقلام استفاده کنید تا بتوانید اسم‌هایشان را ببینید بدون آن‌که متوجه شوید درس می‌خوانید.

این‌ها تنها یکسری از راه‌هایی هستند که توسطشان می‌توانید واژگان را به خاطر بسپارید اما واضح است که خیلی راه‌های دیگری وجود دارند که می‌توانند مورد قبول قرار بگیرند.

یکی شدن با جامعه و داشتن لهجه‌ای بومی سخت است

فقط افرادی که زبان‌ها را یاد می‌گیرند، می‌دانند که گاهی لهجه‌ای بومی داشتن چه‌قدر سخت است و به همین دلیل پیدا کردن افراد بومی ایده‌ی خوبی است. تمرین کردن با بومی‌ها در دوره‌ای منظم برای مهارت‌های شما عالی است. دلیلش این است که ما بدون این که متوجه شویم، شروع می‌کنیم به تقلید و کپی کردن لهجه‌ی گوینده و اگر این کار در دوره‌ای منظم انجام شود، در لهجه‌ی ما و در آن زبانی که می‌آموزیم، نمایان می‌شود. به این فکر کنید:

– هیچ چیز در زبان بیشتر از گشتن با افرادی‌ که به آن زبان صحبت می‌کنند، هم سویی ندارد.

علاوه بر ارتقای مهارت‌های زبانی خود، گشتن با افراد بومی دانش شما از فرهنگ را بیشتر می کند و همچنین در کل فهم بهتر و بیشتری از زبان و فرهنگ در اختیار شما قرار می دهد. این خیلی اهمیت دارد چون دانستن چگونگی فرهنگی که یک زبان را احاطه کرده است، ضروری و بسیار مفید است.

باور داشتن به خود مهم است

یکی از بیشترین، و اگر نه از مهم‌ترین جنبه‌ها، این است که شما چه قدر به توانایی خود باور دارید که موفق شوید. این مهم است چون اگر شما به توانایی خود باور نداشته باشید که اطلاعات را نگه دارید و زبان را تمرین کنید، آن وقت زودتر شکست را پذیرفته‌اید.

اهداف واضحی را برای خود ایجاد کنید

‘اسپانیایی/فرانسه/آلمانی و غیره را یاد بگیرید.’ هدف واضحی نیست. به اندازه‌ی کافی مشخص نیست. چه طور می‌فهمید که چه زمانی آن را به انجام رسانده اید؟

به جای آن، هدف شما باید بیش تر شبیه این باشد: ‘در یک هفته/ماه/سال.’