مشکلات آموزش زبان با فیلم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به مشکلات آموزش زبان با فیلم اشاره می کند که می تواند برای زبان آموزانی که به دیدن فیلم علاقه دارند بسیار جالب باشد. سعی کنید این مشکلات را چندان جدی نگیرید و از دیدن فیلم خود لذت ببرید.

مشکلات آموزش زبان با فیلم
مشکلات آموزش زبان با فیلم

اما مشکلات آموزش زبان با فیلم چه مواردی هستند:

من با این موافق هستم- در حالی که یادگیری انگلیسی می تواند مفرح باشد، تعداد کمی هم معایب وجود دارد. در این جا تعدادی از مشکلاتی آورده شده است که احتمال دارد شما با آن ها روبه رو شوید:

  • هیچ زیرنویسی وجود ندارد. امروزه این خیلی به ندرت پیش می آید. اما اگر شما یک فیلم را بدون زیرنویس تماشا کنید، فهم این که دارد چه اتفاقی می افتد، می تواند سخت باشد.
  • شما باید به نگه داشتن و پخش فیلم ادامه دهید تا متوجه شوید. فهمیدن چیزی که گفته شده است می تواند بعد از چند دفعه روی دهد، چون گاهی، احتمال دارد که فیلم راحت باشد. اما در زمان های دیگر، فهمیدنش احتمال دارد که سخت باشد.
  • شما باید به چک کردن لغات ادامه دهید. برای هر لغتی که نمی دانید، احتمالاً شما می خواهید معنایش را در دیکشنری پیدا کنید. در حالی که امروزه چک کردن لغات در موبایل خود خیلی سریع تر شده است، اما مدام نگه داشتن فیلم و چک کردن لغات می تواند آزار دهنده باشد.
  • شما بعداً نمی توانید این لغات را به یاد بیاورید. دنبال کردن آن چه که یاد گرفته اید می تواند سخت باشد، چون یادداشت برداری مستلزم وقت و تلاش است، و ما می خواهیم موقع تماشای فیلم تجربه ی لذت بخشی داشته باشیم، بدون این که مجبور باشیم تا هر دقیقه برای نوشتن یک لغت توقف کنیم!
  • شما نمی دانید که آیا بعداً این لغات را به یاد خواهید داشت یا نه. بعد از یک هفته، یا یک ماه، یا حتی سه ماه، احتمال دارد شما آن چه را که یاد گرفته اید، فراموش کنید! و چون شما یادداشت برنداشتید، واقعاً نمی توانید خودتان را هم امتحان کنید.

یک فیلم عالی برای کمک به یادگیری انگلیسی

هری پاتر

اگر شما به سِحر علاقه دارید، هری پاتر شما را به هاگوارتز اسرارآمیز و جهان سِحر می برد. این یک کتاب هفت قسمتی و مجموعه فیلمی هشت قسمتی درباره ی مبارزه ی بین جادوگران خوب و بد است. داستان حول محور شخصیت های اصلی، هری پاتر و لورد وُلدمورت می گردد. بعد از این که شما این را تماشا کردید، دیگر جادو دوباره مثل قبل نخواهد بود.