تقویت لیسینینگ PTE آکادمیک

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای تقویت لیسینینگ PTE آکادمیک در این مطلب چند راه را اشاره می کند. البته روش های بسیار متفاوتی برای موفقیت در PTE وجود دارند که می توانید ویدیو های آموزشی ما را برای درک بهتر آنها دنبال کنید. پس با ما همراه باشید.

pte listening tips
pte listening tips

روش های تقویت لیسینینگ PTE آکادمیک را ببینید:

مشکلات زمانی

تسک های لیسنینگ در حالتی انجام می شوند که ما آنها را “زمان واقعی” (یا همزمان) می نامیم. این یعنی تماماً در زمانِ حال انجام می شود برخلاف تسک ریدینگ که شما می توانید به عقب برگردید و قسمت ها را دوباره بخوانید، یا تسک رایتینگ که می توانید به عقب برگردید و لغات را تغییر دهید و حذف کنید. اینکه یک تسک در “زمان واقعی” باشد یعنی شما فقط یک شانس برای شنیدنش دارید. اگر شما از اطلاعات جا بمانید – دیگر تمام است! نمی توانید به عقب برگردید. این فقط یکی از عواملی است که می تواند باعث شود تسک های لیسنینگ بسیار سخت باشند. یکی از روش ها برای اینکه از عهده اش برآیید با دنبال کردن مراحل زیر است:

  • توجه کنید! اجازه ندهید ذهنتان منحرف شود.
  • یادداشت بردارید! شما هر چیزی را که گفته شده است به یاد نخواهید داشت، پس مطمئن شوید که مهارت های یادداشت برداری خوبی کسب می کنید تا وقتی توانستید لغات کلیدی را بنویسید.
  • تمرین کنید! تمرین که مانند کلید قوی ساختن هر مهارتی است باعث عالی شدن شخص می شود. مطمئن شوید که هر روز کمی تمرین می کنید و بعد شگفت شده می شوید که لیسنینگ شما چه قدر بهتر شده است.

چه طور تمرین کنید

یکی از مهمترین مواردی که باید موقع آماده شدن برای آیلتس آکادمیک به یاد بسپارید این است که صدای ضبط شده در تسک های لیسنینگ فقط صوتی است. یعنی شما نمی توانید چهره ی شخصی که صحبت می کند را مشاهده کنید. این احتمالاً شما را شگفت زده می کند اما انسان ها به خصوص گویشوران غیر بومی به شدت به این اتکا می کنند که قادر باشند تا چهره ی گویشور را ببینند. این باعث می شود تا فهمیدن آنچه گفته شده است خیلی راحت تر شود. این یکی از دلایلی است که نشان می دهد چرا امتحانات لیسنینگ می توانند خیلی سخت باشند.

پس فوق العاده مهم است که شما لیسنینگ خود را با منابع مناسب تمرین کنید. یعنی فقط صوتی! نه بصری. مواردی مانند رادیو و پادکست ها برای این نوع از تمرین عالی هستند! به علاوه این روزها تعداد زیادی از این موارد به شکل رایگان موجود است که تمرین کردن را مثل آب خوردن راحت کرده است.

بعضی از پادکست های پیشنهاد شده را در اینترنت بررسی کنید.