نکات پایه برای PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکات پایه برای  PTE اشاره می کند که بسیار می تواند برای کسانی که آشنایی با آزمون ندارند مفید باشد. پس با ما همراه باشید تا بتوانید بیشتر با PTE را بشناسید و نمره بهتری را کسب می کنید.

pte basic points
pte basic points

نکات پایه برای  PTE را بهتر بشناسید:

۱همیشه یک برنامه داشته باشید

همیشه برنامه داشته باشید یعنی یدون استراتژی سر جلسه ی امتحان حاضر نشوید. ما زمان های زیادی سر جلسه ی امتحان می رویم اما واقعاً نمی دانیم یا اینکه چگونه می خواهیم از عهده ی هر نوع سوال برآییم برایمان واضح نیست. ما از نقاط قوت و نقاط ضعف خود آگاه نیستیم. وقتی آن کار را انجام دهید در نهایت خود را گیج می کنید پس به خود می آیید و متوجه می شوید که در امتحان عجله کرده اید و این به کسب نمره ای خوب کمک نمی کند.

۲از زمان خود هوشمندانه استفاده کنید

استفاده ی عاقلانه از زمان خود یعنی شما باید بدانید که کجا وقت بیشتری را صرف کنید و کجا وقت کمتری. برای مثال پر کردن جاهای خالی در قسمت ریدینگ برای بعضی از ما کاملاً راحت است. از طرف دیگر احتمال دارد سوالات مرتبط با به ترتیب درآوردن پاراگراف برایمان خیلی سخت باشد. پس آن موقع من می دانم که می توانم یک دقیقه یا حتی کمتر از یک دقیقه را به سوال پر کردن جای خالی اختصاص دهم اما ۲ دقیقه یا ۲ دقیقه و نیم لازم دارم تا به سوال ترتیب بندیِ پاراگراف اختصاص دهم. پس به طور مشابه شما همچنین باید بدانید که چه طور از از زمان خود استفاده کنید، کجا زمان بیشتری را صرف کنید و کجا زمان کمتری را صرف کنید.

۳کاملاً به راه های میانبر و شگردها اتکا نکنید

ما زبان آموزان زیادی را می شناسیم که ویدئوهای زیادی را در ارتباط با نکات PTE در یوتیوب یا موقعی که به کلاس های PTE‌ یا آیلتس می روند تماشا می کنند. بعضی افراد ادعای راه های میانبر یا شگردهایی را دارند. حالا مشکل اساسی با راه مینابر و شگرد این است که هم احتمال دارد جواب دهد و هم ندهد. اگر در امتحان یک نوع سوال متفاوت، یک نوع مقاله یا تصویر متفاوت به شما داده شد، راه میانبر یا شگردی که یاد گرفته اید جواب نخواهند داد. پس زیرک باشید و از این نکات، شگردها و راه های میانبر موقعی که امکانش بود استفاده کنید.