استراتژی های آزمون PTE : پر کردن جاهای خالی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اولین مرکز آموزش آزمون PTE در ایران به استراتژی های آزمون PTE : پر کردن جاهای خالی که یکی از مهم ترین بخش های این آزمون است اشاره می کند.

استراتژی های آزمون PTE : پر کردن جاهای خالی
استراتژی های آزمون PTE : پر کردن جاهای خالی

به استراتژی های آزمون PTE : پر کردن جاهای خالی توجه کنید:

پر کردن جاهای خالی چیست؟

یک نوع از موارد آزمون پی‌تی‌ای است که مهارت‌های لیسنینگ دانش‌آموزان را ارزیابی می‌کند. در این مورد، دانش‌آموزان یک کلیپ صوتی خواند داشت که به دنبالش متنی با چند جای خالی در زیر کلیپ می‌آید. کلیپ صوتی، متن را با کلمات در جاهای خالی خواهد خواند. کلیپ صوتی بین ۳۰ تا ۵۰ ثانیه خواهد بود و فقط یکبار پخش خواهد شد.

زمان کل برای این مورد، یک دقیقه خواهد بود که کلیپ صوتی بین ۳۰ تا ۵۰ ثانیه خواهد بود و ۱۰ ثانیه هم برای آماده‌سازی است. پس از یک دقیقه صفحه‌ی کامپیوتری غیرفعال خواهد شد و پاسخ هرچه باشد تسلیم می‌شود.

نکاتی برای پر کردن جای خالی

  • از آنجا که این موردی بر اساس لیسنینگ است، دانش‌آموزان باید با دقت بسیار کلیپ صوتی را گوش دهند و همزمان متن را بخوانند. همزمان که کلیپ صوتی هر کلمه برای جاهای خالی را می‌گوید باید آن را فوراً تایپ کنند. در این مرحله، دوباره به املا و دستور زبان نگاه نکنید. این کارها را می‌توان پس از اتمام کلیپ صوتی انجام داد و بررسی کرد.
  • یا در خلال زمان ۱۰ ثانیه‌ای برای آماده‌سازی، دانش‌آموزان می‌توانند به سراغ متن بروند و کلمات را پیش و بعد از جای خالی بنویسند. سپس وقتی کلیپ صوتی شروع می‌شود، دانش‌آموزان می‌توانند باقی متن را اجمالی بخوانند تا زمانی که نوبت کلمه‌ای برسد که باید به آن توجه کنند. در این روش دانش‌آموزان می‌توانند متن را با کلیپ صوتی دنبال کنند و امکان از دست دادن جواب به میزان بسیار زیادی کاهش خواهد یافت.
  • جدای از نکات پیشنهاد شده‌ی قبلی، مدرسین می‌توانند دانش‌آموزان خود را با آزمون‌های آزمایشی و محتوای مطالعاتی پی‌تی‌ای در سایت لینگواسافت تأمین کنند. محتوای مطالعاتی شامل ۲۰ آزمون آزمایشی است که ماهیتی منحصر بفرد دارند و موضوعات متنوعی را پوشش می‌دهند.