بهترین برنامه ریزی برای آزمون PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اولین مرکز برگزاری دوره های آمادگی آزمون PTE در ایران به بهترین برنامه ریزی برای آزمون PTE اشاره خواهد کرد. برای موفقیت در آزمون دقیقی مثل PTE نیاز به برنامه ای دقیق دارید. پس با ما همراه باشید.

pte schedule preparation
pte schedule preparation

به نحوه بهترین برنامه ریزی برای آزمون PTE توجه کنید:

این شگفت انگیز است که شما تصمیم گرفته اید تا تحصیل کنید یا اقامت خارج از کشور را بگیرید. شما برای رسیدن به رویاهای خود خیلی تلاش می کنید. آن تصمیمات و روزهایی که شما برایشان برنامه ریزی می کنید مانند سواری ترن هوایی است؛ پر از کار، هیجان، لذت و  تردید است. همه ی این ها یک شبه اتفاق نمی افتد، این طور نیست؟

شما باید درباره ی احتمالات، فرصت ها، موانع و خیلی چیزهای دیگر آینده فکر کنید تا یک تصمیم بگیرید. و بعد از یک خودآگاهیِ خوب، مشورت و فکر کردن، شما احتمالاً سفر خود را شروع می کنید.

حتما مطلب ما در مورد آموزش PTE را بخوانید و در آزمون آزمایشی PTE آنلاین ما شرکت کنید

از یافتن آن شغل مناسب یا آموزشگاه خوب گرفته تا مطالعه برای آماده کردن درخواست، و بورسیه، همه چیز به هم مربوط و وابسته است. این حاصل کار ماه ها برنامه ریزی و تلاش زیاد است. آیا ما این کار را تقریباً برای همه ی تهداف جدی خود در زندگی انجام نمی دهیم!

آیا شما هنوز در فکر این هستید که این چه طور به آماده شدن برای امتحان PTE مربوط است؟ از همه ی این ها گذشته این فقط امتحانی است که شما باید در آن قبول شوید. نه دوست من! این فقط یک آزمون نیست. این گامی به سوی رویاهای خود برای رفتن از کشور است.

رویای شما بزرگ است و پس آماده سازی تان هم باید این طور باشد، تا آن را متوجه شوید!

با مصمم بودن هر هدفی دست یافتنی است، و با برنامه ریزی، شما به طور استراتژیک به طرف آن هدف پیش می روید.

در حالی که شما تمرین کرده و آماده سازی برای امتحان PTE را شروع می کنید، اگر برنامه ی تحصیل را دارید یا برای درخواست ویزا اگر داوطلب اخذ PR یا ویزای کاری هستید لزومات پایه ی خود را برای واجد شرایط شدن در قبولی می دانید. بنابراین، شما یک هدف اصلی در ذهن دارید. اگر موفق شوید تا نمره ی خوبی بگیرید، در آن صورت باز به نفع شما است. برای دانشجوها، فرصت های اخذ بورسیه وجود دارد. برای درخواست PR، نکات اضافی برای درخواست اقامت وجود دارد. برای داوطلبان ویزای کاری، درخواستشان قوی تر می شود. در هر حالتی، مزایای کسب نمره ی بالا در PTE وجود دارد.

شما می دانید که می خواهید برای امتحان PTE آماده شوید، و منابع مختلف را تمرین کنید. پس وقتی شما می دانید که کسب نمره ی بالا مزایایی اضافه دارد، بیشتر با عقل جور درمی آید که در واقع هدفتان رسیدن به آن نمره ی بالا باشد! اما، شما نمی توانید درباره اش رویاپردازی کنید و فقط منتظر روی دادنش باشید. همان طور که قبلاً گفتیم، شما تقریباً برای همه ی مسائل مهم زندگی خود برنامه ریزی می کنید. این بار هم شما باید کار مشابه را انجام دهید. شما باید برنامه ریزی کنید! یک برنامه ی درسی مشابه یک نقشه است که شما را گام به گام راهنمایی می کند و در نهایت به مقصد می رساند.

استراتژی هایی برای تقویت نمرات خود با برنامه ریزی درسیِ PTE

شما در PTE ایران آکسفورد گستره ی وسیعی از منابع تمرینیِ مفید دارید. این که یک پایگاه مطالعه برای PTE است به شما امکان داشتن برنامه ی درسی را می دهد. شما این حق انتخاب را دارید تا روی برنامه های درسی که از قبل موجود هستند کار کنید یا برای خودتان یکی درست کنید که مناسب برنامه ریزی ها و استراتژی تان باشد.

همان طور که احتمالاً می دانید امتحان PTE سوالات زمان محور دارد. پس، شما نه تنها باید مهارت انگلیسی داشته باشید بلکه باید فوری جواب دهید. متاسفانه، برای ارائه ی جواب به سوالات زمان نامحدودی وجود ندارد! بنابراین، مدیریت زمان آن چیزی است که شما باید برای یادگیری به دنبالش باشید. بعد از آن شما احتمالاً تا حد زیادی در بعضی از مهارت های مخصوص آماده هستید اما در بقیه خیلی عالی نیستید. برای مثال، شما احتمالاً در گرامر خوب هستید، اما در اسپیکینگ انگلیسی خیلی خوب نیستید.

با داشتن یک برنامه ی درسی برای آماده سازی در PTE، شما می توانید روی نقاط ضعف خود کار کرده و پیشرفت های خود را محاسبه کنید. شما دقیقاً می دانید که باید چه مقدار زمان صرف کرده و تلاش کنید. در عرض یک هفته شما می توانید بر مبنای پیشرفتی که داشته اید برنامه ی خود را تکرار کرده یا عوض کنید. بنابراین، شما با مداومت به طرف هدف خود می روید.

این چه طور در نمره ی شما تفاوت ایجاد می کند؟

•          عملکرد شما و این که چه قدر باید تمرین کنید برایتان واضح می شود.

•          همچنانکه روزها طبق برنامه ریزیِ ثابت سپری می شوند، شما سازماندهی را بیشتر احساس می کنید و این که همه چیز را در کنترل دارید.

•          فهم شما از مفاهیم بیشتر می شود و برنامه های خود را به منظور تمرینی بهتر دوباره می چینید.

•          شما می دانید چه چیزی برایتان کارساز است و چه چیزی نیست.

•          اعتماد به نفس شما درباره ی امتحان بیشتر می شود و در نتیجه، آماده سازی مشتاقانه تر و باارزش تر می شود.

•          احساس رسیدن به هدف به شما کمک می کند تا از ترس از امتحان خلاص شوید.

•          دیگر استرس یا نگرانی وجود نخواهد داشت.

•          مسائل در دقیقه ی نود اضافه نمی شوند. پس، مطالعات به باری روی دوشتان تبدیل نمی شوند و لازم نیست که شما در ساعات عجیب و غریب تمرین کنید.

•          این یک واقعیت است که مطالعه در فواصل زمانی مدام، توانایی های بیشتری را در تمرکز پرورش می دهد و باعث مطالعاتِ مترکز می شود.

کمک کننده است؟ در این صورت عالی است، در حالی که شما یک برنامه ی درسی را طراحی کرده یا دنبال کردن یک برنامه ی ثابت را امتحان می کنید، ما دوست داریم تا به خاطر سپردن این نکات را به شما توصیه کنیم.

•          تعدادی هدف واقع گرایانه داشته باشید. به محض این که شما در مسیر قرار بگیرید همیشه می توانید آن ها را از نو تنظیم کنید.

•          با برنامه پیش روید.

•          تلاش کنید تا آن چه را که یاد گرفته اید بررسی کنید. این به پیشروی شما کمک خواهد کرد.

•          از حواس پرتی های غیر ضروری اجتناب کنید.

•          وحشت نکنید. به جای آن هر زمان و هر کجا که لازم است در جستجوی توصیه و کمک باشید.

•          برای هدف خود یک زمانِ یادآور مشخص تنظیم کنید.

جوینده یابنده است؟ بله. ثبت نام کرده و برنامه ی درسی خود را طراحی کنید. پیشنهادات یا سوالات مرتبط با آن را برای ما بفرستید. وقتی شما تمرین روزانه ی خود را برنامه ریزی کنید، باعث رسیدن به هدفتان که کسب نمره ی +۷۰ است می شود.

“هدفِ بدون برنامه ریزی فقط یک آرزو است.”

آنتوان دوسنت اگزوپری