راهنمای کامل ریدینگ PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اولین و تنها مرکز برگزاری دوره های آزمون PTE در ایران به راهنمای کامل ریدینگ PTE اشاره می کند که تمامی قسمت های ریدینگ آزمون PTE به همراه تکنیک ها و استراتژی های لازم برای موفقیت در این ازمون را در این متن می آورد. هم چنین شما می توانید در با لینک های انتهایی مطلب منابع آزمون PTE را دانلود نمایید و ویدیو های رایگان اموزشی ما را نیز ببنید.

pte reading complete guide
pte reading complete guide

پس راهنمای کامل ریدینگ PTE را ببینید:

در امتحان ریدینگ PTE شما بر اساس توانایی خود در خواندن و تفسیر انگلیسیِ آکادمیک سنجیده می شوید. امتحان ریدینگ که به تسک های مختلفی تقسیم بندی می شود توانایی داوطلب را در تحلیل و فهم لغات آکادمیک، و اطلاعات ارائه شده به روش ضمنی یا واضح در قالب لغات، عبارات و/یا اطلاعات انتزاعی می سنجد. تسک هایی در امتحان ریدینگ وجود دارد که در ادامه آورده شده و نکاتی برای هر کدام ارائه شده است.

Multiple Choice Questions — Choose Single Answer

برای این تسک شما یک متن با موضوعی آکادمیک را می خوانید و سپس یک جواب درست را انتخاب می کنید. هدف این تسک سنجیدن توانایی شما برای شناسایی نکته ی اصلی متن، تحلیل گفتمان متن و استنباط کردن است. شما می توانید انتظار تقریباً ۲-۳ سوال از این نوع را در امتحان واقعی داشته باشید. شما برای ارائه ی جواب غلط جریمه نمی شوید.

نکاتی برای تقویت نمره ی خود در تسکِ Multiple Choice Single Answer در ریدینگ PTE

قبل از خواندن متن، فوری به سوالات نگاهی بیندازید تا به شما کمک کند که فقط اطلاعاتی را که لازم دارید پیدا کنید.

متن را بخوانید و تلاش کنید تا ایده ی اصلی را متوجه شوید. شما می توانید این مقاله را بخوانید تا یاد بگیرید که چه طور به طور موثر متن را به شکل سطحی بخوانید.

به محض اینکه ایده ی اصلی را شناسایی کردید به دنبال ایده ها و جزئیات پشتیبان باشید.

 1. اگر لازم بود سوالات و گزینه ها را دوباره بخوانید. اگر شما توانستید جواب را پیدا کنید انتخابش کنید. در غیر این صورت، اول آنهایی را که قطعاً درست نیستند از گزینه ها خارج کنید و از همان جا پیش بروید.
 2. به یاد داشته باشید هر سوالی را که بی جواب بگذارید به عنوان پاسخ غلط در نظر گرفته می شوند، پس هیچ سوالی را بی جواب رها نکنید.
 3. فقط حدود ۱٫۵ دقیقه را به هر سوال اختصاص دهید وگرنه زمان کم می آورید.

Multiple Choice Questions — Choose Multiple Answers

در اینجا تعدادی جواب به شما داده می شود و بیشتر از یک پاسخ درست است. در این تمرین متن می تواند طولانی تر از تمرین قبلی باشد، تا ۳۰۰ لغت. شما می توانید انتظارِ تقریباً ۲-۳ سوال از این نوع را در امتحان واقعی داشته باشید. حواستان باشد چون برای ارائه ی جواب غلط جریمه می شوید.

نکاتی برای تقویت نمره ی خود در تسکِ Multiple Choice Multiple Answer در ریدینگ PTE

 1. سوالات چهار گزینه ای می توانند گول زننده و چالش برانگیز باشند. مطمئن شوید که همه ی اطلاعات را با دقت می خوانید.
 2. قبل از خواندن متن، فوری سوالات و گزینه ها را بخوانید.
 3. شناسایی صفات، اسامی و لغات تکرار شده می تواند در یافتن جواب های درست به شما کمک کند.
 4. اگر شما نمی توانید جواب های درست را پیدا کنید، اول آنهایی را که احتمال صحیح بودنشان بسیار کم است از گزینه ها خارج کنید.
 5. بیش از حدود ۲ دقیقه را به هر سوال اختصاص ندهید تا زمان کم نیاورید.

 Reorder Paragraphs

در این تسک یک متن به شما داده می شود اما پاراگراف ها به ترتیب نیستند. شما باید پاراگراف ها را در ترتیب صحیح خود قرار دهید. این تواناییِ شما را برای فهمیدن ایده ی کلی متن و در ترتیب قرار دادن می سنجد پس منطقی است.

نکاتی برای تقویت نمره ی خود در PTE Reorder Paragraph

 1. به دنبال مقدمه باشید، این شما را قادر می سازد تا ابتدای متن را مشخص کنید. برخلاف جملات دیگر در پاراگراف، مقدمه با یک لغت ربطی مانند “however” یا“therefore” شروع نمی شود. در آن صورت لغات ربطی می توانند به شما کمک کنند، برای مثال پاراگراف دوم احتمالاً با “Firstly” و بعدی با “Secondly” آغاز می شود و همین طور ادامه می یابد.
 2. به دنبال هر عبارت مرتبط با زمان بگردید که ترتیب مخصوصی را در پاراگراف نشان می دهد. همچنین، انواع لغاتِ مخصوصی مانند اسامی، ضمایر، و صفات می توانند به شما کمک کنند تا پاراگراف ها را به ترتیب درآورید.
 3. به هر لغتی که به شما “سرنخ” می دهد توجه کنید.
 4. به هر سوالی که مرتبط با به ترتیب در آوردن پاراگراف است بیش از ۳-۴ دقیقه زمان اختصاص ندهید.