اسپیکینگ PTE و اشتباهات رایج مرتبط میکروفون

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در دوره های آموزش PTE از تکنیک های آزمون تا هر آنچه برای موفقیت نیاز دارید را برایتان می آورد. اما امروز می خواهیم به اسپیکینگ PTE و اشتباهات رایج مرتبط میکروفون اشاره کنیک که بسیار مهم هستند. افراد زیادی از این اشتباهات نمرات منفی گرفتند و نتوانستند نمره مورد نظر خود را کسب کنند. پس با ما همراه باشید.

به اسپیکینگ PTE و اشتباهات رایج مرتبط میکروفون توجه کنید:

pte speaking microphone problems
pte speaking microphone problems


میکروفون خود را چک کنید
اولین موردی که شما باید انجام دهید این است که هدفون خود را به درستی بگذارید. میکروفون باید پایین و نزدیک به دهان شما باشد اما نه مستقیماً در مقابل آن. اگر خیلی نزدیک باشد می تواند به خاطر جریان هوا که از دهانتان موقع صحبت کردن می آید باعث تداخل شود.
دوم اینکه خیلی مهم است که میکروفون خود را امتحان کنید. در ابتدای آزمون به شما فرصت امتحان کردن کیبورد، هدفون و میکروفون داده می شود – مطمئن شوید که این کار را انجام می دهید.
اگر شما فکر می کنید که هدفون به درستی کار نمی کند به یک نفر بگویید. اگر شما شک کردید که میکروفون یا هدفون ۱۰۰% به درستی کار نمی کند اجازه دهید تا یک نفر فوری از این مساله آگاه شود. خجالت نکشید – کارکنان را آگاه سازید تا بتوانند به حل مشکل کمک کنند.
مشکلات ایجادشده
اگر شما در اسپیکینگ نمره ی کمی گرفته اید یا مدام می گیرید مطمئن شوید که از این مشکلات رایج با میکروفون اجتناب می کنید:
خیلی بلند
بعضی افراد میکروفون خود را خیلی به دهان نزدیک می کنند. این می تواند اغلب باعث تداخل شود و میکروفون احتمالاً لغتی را که گفته اید جا می اندازد. پس با درجه ی صدای خوب صحبت کنید، اما میکروفون را جلوی دهان خود نگذارید و فریاد نزنید.
خیلی نزدیک
اگر شما خیلی نزدیک به میکروفون صحبت کنید احتمالاً ضبطِ میکروفون با جریان هوای خارج شده از دهانتان موقع صحبت (انسدادی) قطع می شود. شرکت کنندگان قبلی این مورد را گزارش کرده اند و این می تواند باعث شود که نمره تان خیلی کم شود. پس مطمئن شوید که میکروفون مستقیماً در مقابل دهانتان قرار ندارد.
خیلی آرام
بعضی افراد به طور طبیعی تن صدای ظریفی دارند، و در نتیجه احتمالاً فهمیدن اینکه چه می گویید برای میکروفون سخت می شود. پس مطمئن شوید که با درجه صدای خوب و واضحی صحبت می کنید. همان طور که در بالا گفتیم لازم نیست شما فریاد بزنید اما باید به اندازه ی کافی بلند صحبت کنید. اگر شما خیلی بلند صحبت کنید یکی از مراقبان این را به شما می گوید.