ارتباط یادگیری زبان و کسب شغل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ارتباط یادگیری زبان و کسب شغل می پردازد. همه می دانیم که مطمئنا ارتباط مستقیمی بین این دو وجود دارد اما تا چه حد این ارتباط مهم است.

ارتباط یادگیری زبان و کسب شغل
ارتباط یادگیری زبان و کسب شغل

اما ارتباط یادگیری زبان و کسب شغل را با هم بررسی می کنیم:

زبان‌ها و شغل چه ربطی به هم دارند؟ ما همین الان می‌دانیم که مزایای چندزبانه‌گی بسیار هستند: احتمال بیشتر پیدا کردن دوست‌، راحتی در سفر، کمک به تعویق انداختن بیماری آلزایمر … اما چه می‌شود اگر مزیتی اقتصادی برای آن وجود داشته باشد؟ چه می‌شود اگر صحبت کردن به زبانی خارجی باعث شود پولدارتر شوید؟ برخی مؤلفین درباره‌ی بازگشت سرمایه (به اختصار ROI) در هنگام یادگیری زبانی جدید صحبت می‌کنند.

با اینکه این جمله کاملاً درست نیست (که پول تنها چیز در زندگی نیست)، شاید جالب باشد که بدانید دانستن زبان‌های مختلف واقعاً می‌تواند به ما در بیشتر شدن قابلیت استخداممان نسبت به دیگران کمک کند، باعث شود در چشم شرکت‌ها جذاب‌تر شویم و حتی به ما کمک کند حقوق بیشتری به دست آوریم. زبان‌ها و شغل: رابطه چیست؟

همانطور که امروزه اینطور است، دانستن زبان‌های خارجی مزیتی واقعی در رزومه‌ی شماست. مخصوصاً با جهانی شدن شرکت‌ها. به علاوه شیوع شرکت‌هایی وجود دارد که مستقیماً به زبان همکارانشان صحبت می‌کنند. این مخصوصاً در مورد شرکت‌هایی با شعبات در کشورهای دیگر صادق است.

پس، آیا صحبت به زبانی خارجی واقعاً سطح قابلیت استخدام را افزایش می دهد؟ البته که جواب مثبت است. اما بیایید لغت ‘ قابلیت استخدام’ را بررسی کنیم. به چه معنی است؟

قابلیت استخدام روند تکاملی یک شخص مستقل در بازار کار است. شایستگی ها و دانش ما است… به بیان دیگر، آن چیزی است که باعث تفاوت ما از کارمندان دیگر می‌شود. از قضا این لغت، هسته ی مرکزی پروژه‌ای بود که توسط CIEP هدایت و توسط هیئت اروپایی در سال ۲۰۱۴ از لحاظ مالی تأمین شد. پروژه‌ای که به طور مستقیم با موضوع ما سر و کار دارد، همان‌طور که در دو لغت خلاصه شده بود: ‘زبان‌ها و قابلیت استخدام’.

از هر ۲ شرکت یکی از آن ها موقع استخدام به دنبال توانش زبان مدرن در شرکت کنندگان هستند.

از هر ۵ پیشنهاد شغلی، ۲ تای آن‌ها مستلزم حرفه‌ای بودن در دو زبان خارجی است.