کشور های روس زبان

کشور های روس زبان
در کشور روسیه بیش از ۱۰۰ زبان اقلیت وجود دارد که معروفترین آنها را می توان زبان تارتار بیان کرد. اما زبان روسی نه تنها در روسیه بلکه در بسیاری دیگر از کشور ها به عنوان زبان رسمی می باشد. کشور های روس زبان بعد از فروپاشی شوروی از نظر تعداد زیاد شدند زیرا مرزهای جدید باعث شد که استان های این کشور پهناور هر کدام یک کشور به حساب بیایند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد قبل از اشاره به کشور های روس زبان نظر شما را به یک اصطلاح زبانشناسی جلب می کند که در این تقسیم بندی موثر است.

کشور های روس زبان
کشور های روس زبان

Russophone به شخصی گفته می شود که زبان مادریش و یا زبان مورد علاقه اش زبان روسی است. پس وقتی شما در حال خواندن این متن هستید ، به احتمال زیاد به زبان روسی علاقه دارید و یک Russophone هستید. البته در معنایی تخصصی تر این کلمه برای کسانی استفاده می شود که زمینه فرهنگی مشترکی با زبان روسی دارند. می توان از کشور های روس زبان که زبان روسی به عنوان زبان رسمی این کشور ها می باشد به موارد زیر اشاره کرد:
بلاروس ، قزاقستان ، قرقیزستان ، روسیه و تاجیکستان پنج کشوری هستند که در این گروه قرار می گیرند. البته کشور های دیگری همانند اکراین ، گرجستان ، رومانی و حتی نروژ نیز دارای جمعیت قابل توجهی هستند که به زبان روسی صحبت می کنند. همانطور که می بینیم کشور های روس زبان اگر چه تعدادشان چندان زیاد نیست اما جمعیت قابل توجهی دارند. سازمان های زیادی در جهان زبان روسی را در لیست زبان های مورد استفاده خود قرار داده اند. برخی از این سازمان ها عبارتند از IAEA ، UNESCO ، WHO و سازمان ملل .
جهت تحصیل در بسیاری از این کشور های روس زبان نیاز به آموزش زبان روسی دارید. در صورتی که شما هم دوست دارید در کلاس های زبان روسی دارید با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید.