تجربه یادگیری زبان روسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز تجربه یادگیری زبان روسی یک زبان آموز را بیان می کند که با مشکلات یادگیری زبان روسی دست و پنجه نرم کرده است.

تجربه یادگیری زبان روسی می تواند برای همه زبان آموزان روسی مفید باشد. پس آن را با دقت بخوانید:

هنگام صحبت با استادم آن چه که برایم جالب بود صحبت او درباره ی میزان بی شمار ترک تحصیل بود که دانشجویان را مقصر می دانست چون آمادگی نداشتند تا به اندازه ی کافی تلاش کنند، و تاسف می خورد که متد تدریس زبان روسی داشت از آن تاکید سنتی بر گرامر فاصله می گرفت. با خود فکر کردم که میزان ترک تحصیل با طرز تدریس زبان ارتباط دارد.اهداف دانشجویان چیست، و اهدافی که معلمان برای آنان تعیین می کنند چیست؟

تجربه یادگیری زبان روسی
تجربه یادگیری زبان روسی

آیا برای مثال هدف برنامه ی زبان روسی تولید افرادی با زبان روسی سلیس و درست است؟ یا این است که زبان آموزان را مجبور کند با برنامه جلو بروند، زبان و فرهنگ را درک کنند و بتوانند به بعضی از کارهای مربوط به فرهنگ دسترسی داشته باشند؟ آیا گزینه ی کار کردن روی گرامر عالی می تواند به زمانی بعدتر موکول بشود؟ از این که فهمیدم در بسیاری از برنامه های زبان روسی، حتی در کالج های ممتاز، دانشجویان بعد از سه یا چهار سال درس خواندن، بیش تر ترجمه ی کارهای ادبیات روس را می خوانند، تعجب کردم.

در این مورد که من خودم می خواندم، بعد از شش ماه گوش دادن و خواندن، و هر روز یک ساعت وقت گذاشتن، تولستوی را به زبان اصل می خواندم. آن موقع روسی را خیلی ضعیف صحبت می کردم. الان خیلی بهتر هستم، اگرچه هنوز هم موقع صحبت اشتباهاتی می کنم. من چون خودم مطالعه می کردم، فشار اجبار به زبان روسی امتحان دادن را نداشتم. با این حال می توانم کتاب های مهم را بخوانم و به کتاب های شنیداری زبان گوش بدهم. می توانم فیلم بدون زیرنویس ببینم، و عملا با فهم کامل به مصاحبه های رادیو گوش بدهم. بیش تر از همه ی این ها، کل فرایند سفر لذت بخش اکتشاف بود، با ناامیدی اندک و رضایت مندی عالی.

سعی در اجبار به حرفه ای شدن در نکته های گرامر روسی از طریق دستورالعمل، تمرین ها و امتحانات بر روی کسی که برخورد کمی با زبان دارد، به نظر من تضمینی است برای دل سرد شدن تعداد زیادی از دانشجویان. در واقع برای بیش تر مردم بسیار سخت است که به هدف استفاده ی درست از زبان دست یابند. هدف فهم احتمالا راحت تر و با استرس کم تر است، به خصوص با ابزارها و منابع قابل دسترس از طریق اینترنت.

شما هم اگر دوست دارید با روش های جدید تجربه یادگیری زبان روسی را داشته باشید می توانید با شماره های ما تماس بگیرید.