تلفظ زبان روسی

تلفظ زبان روسی

در مقایسه با زبان انگلیسی که در بخش تلفظ  بسیار بی قاعده است تلفظ زبان روسی ساده است و از قوانین ساده ای پیروی می کند. به عنوان مثال شما در زبان روسی هیچ دو کلمه ای را نمی بینید که یکسان نوشته نشوند اما تلفظ یکسانی داشته باشد. خوشبختانه در زبان روسی کلمات همانگونه که نوشته می شوند خوانده می شوند. در این بخش آموزشگاه زبان ایران آکسفورد سعی می کند قواعد کلی تلفظ زبان روسی را بیان کند.

صداهای زبان روسی تا حدود به انگلیسی شبیه هستند. به طور کلی حروف صدادار روسی به دو دسته تقسیم میشوند . Soft indicating , hard indicating که گروه hard indicating شامل а, э, ы, у, о می شوند و گروه دیگر نیز حروف я, е, ё, ю, и را شامل می شوند . تلقی نرم یا شخت بودن حروف به میزان شد تلفظ آنها بر می گردد. امانگران نباشیدکه شاید الان چیزی متوجه نمی شوید اگر کمی در کلاس زبان روسی باشید و به مثال ها توجه کنید کاملا آنها را یاد می گیرید.

در کل دو قانون کلی در تلفظ زبان روسی تاثیر گذار است. این دو قاعده را akanie  و ikanie مینامند. تغییراتی که حروف در زبان روسی مسکو در ترکیب حروف صدادار وبی صدا می پذیرند در این دو دسته جای می گیرند. مباحثی از این دست که بسیار وارد تئوری می شوند باعث پیچیده به نظر رسیدن می شوند اما با مثال شما به راحتی می توانید در ذهنتان الگوی مورد نظر را حک کنید.

اما خبر خوب ان است که دو یا سه قانون کلی در تلفظ زبان روسی وجود دارد و بعد از آن دیگر استثنایی وجود ندارد و شما مطمئنا بعد از سه یا چهار جلسه دیگر هر متنی را بدون اشکال خواهید خواند.

اگر نیاز به آموزشگاه زبان روسی معتبر دارید و دوست دارید که بدون هیچ مشکلی علاوه بر تلفظ زبان روسی به دیگر جنبه های زبان روسی هم آشنا شوید می توانید به کلاس ها زبان روسی ایران آکسفورد بیایید و از اساتید native و روس زبان ما برای تلفظ دقیق استفاده کنید. برا اطلاعات بیشتر با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ ، ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید.