اعتماد به نفس در آزمون های زبان بسیار مهم است

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در کارگاه های آموزشی خود بسیار به داشتن اعتماد به نفس در آزمون ها ارزش قائل است زیرا اعتماد به نفس در آزمون های زبان بسیار مهم است . اما اگر می خواهید واقعا چرا اعتماد به نفس در آزمون های زبان بسیار مهم است تا انتها با ما باشید.

اعتماد به نفس در آزمون های زبان بسیار مهم است
اعتماد به نفس در آزمون های زبان بسیار مهم است

چرا اعتماد به نفس در آزمون های زبان بسیار مهم است

اول از همه معتمد به نفس بودن، شما را از شک به خود آزاد می‌کند. منفی فکر کردن درباره‌ی توانایی‌هایتان می‌تواند عملکردتان در آزمون‌ها را مختل کند. اگر بر این تمرکز کنید که چقدر در پاسخ دادن به سؤالات درست/ غلط/ داده نشده، افتضاح هستید، بر این تمرکز نخواهید کرد که چقدر خوب سؤالات کامل‌کردنی را پاسخ می‌دهید. تنها تفکر مثبت به شما اجازه می‌دهد که به پاسخ‌ها خود اعتماد کرده و به خود شک نکنید.

اعتماد به نفس همچنین باعث می‌شود که از شرّ اضطراب و ترس‌ها رها شوید. برخی از داوطلبین به قدری از نمره‌ی نهایی خود می‌ترسند که نمی‌توانند بر روی آماده‌سازی امتحان متمرکز شوند. ترس از اینکه امتیازی را که نیاز دارند کسب نکنند می‌تواند همچنین باعث اضطرابی سطح بالا در طول امتحان شود. اطمینان داشتن به توانایی‌هایتان به شما کمک می‌کند که در قالب مؤثرترین روش مطالعه کنید و در عینحال به شمت کمک می‌کند تا در طول امتحان آرامش داشته باشید.

اضطراب و عدم اعتماد به نفس کمتر مساوی است با استرس کمتر پیش از امتحان. یکم اضطراب داشتن می‌تواند چیز خوبی باشد اما بیش از حد مضطرب بودن می‌تواند فرآیند پاسخ دادن شما را به تعویق بیندازد و نهایتاً خروجی امتحان را به صورتی منفی تحت تأثیر قرار دهد. اعتماد داشتن به خودتان و توانایی‌هایتان باعث ایجاد تجربه‌ی امتحانی بهتری می‌شود.

مثبت فکر کردن درباره‌ی توانایی‌هایتان و نیز تصدیق نقاط ضعفتان به شما اجازه می‌دهد که برای امتحان به بهترین نحو ممکن آماده شوید. آزمون‌های تمرینی داشته باشید تا به خود نشان بدهید که در چه چیز خوب هستید و در چه چیز آنقدر خوب نیستید؛ یعنی لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ در کنار مهارت‌هایی مشخص در طول این بخش‌ها. ممکن است در جواب دادن به سؤالات چندگزینه‌ای عملکرد خوبی داشته باشید اما در انجام سؤالات تطبیقی زمان زیادی را صرف کنید. افشا کردن نقاط ضعفتان می‌تواند به شما در آماده‌سازی برنامه‌ی مطالعه‌ای که مناسب با نیازهای شماست کمک کند.

سرانجام، اعتماد به‌نفس باعث موفقیت بیشتر می‌شود و هر‌چه موفق‌تر بشوید اعتماد به نفس بیشتری به دست می‌‌آورید. افرادی که اعتماد به نفس دارند موفق‌‌تر هستند چون آن‌ها به توانایی‌های خود اطمینان دارند و می‌دانند که با آمادگی درست، می‌توانند و در زندگی و امتحان آیلتس موفق هم خواهند شد.