چند اپلیکیشن برای آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب قصد دارد به چند اپلیکیشن برای آموزش زبان اشاره کند که برای کسانی که یک گوشی هوشمند دارند و سیستم عامل هایی مثل ویندوز فون ،IOS و یا اندروید دارند می تواند بسیار جالب باشد. پس با ما همراه باشید.

چند اپلیکیشن برای آموزش زبان
چند اپلیکیشن برای آموزش زبان

به چند اپلیکیشن برای آموزش زبان توجه کنید:

خودخوانی کردن برای بهبود زبان روسی شما خیلی مهم است – اما بیایید واقع گرا باشیم، اختصاص دادن زمان برای این منظور مشکل است… خوشبختانه با وجود اپلیکیشن های یادگیری زبان، کمک در دسترس است. آیا حفظ کردن دایره واژگان می‌تواند واقعاً به سرگرمی تبدیل شود؟ ما پنج مورد از بهترین اپلیکیشن ها را برای اطلاع از این قضیه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

بازار اپلیکیشن‌های یادگیری زبان در سال‌های اخیر به حد انفجار رسیده است، و دلیل خوبی هم برای این اتفاق وجود دارد – چراکه تقریباً همه‌ی آن‌ها بر این تأکید دارند که شدیداً موجب صرفه‌جویی در زمان می‌شوند. شما می‌توانید به راحتی در حال حرکت، در هر کجا، هر زمان و ذره ذره یاد بگیرید. وقتی در صف قهوه هستید، سوار مترئ هستید، منتظر یک دوست هستید – می‌توانید از زمان مرده‌ی خود استفاده‌ی مؤثر کنید.

به علاوه – این روش جواب هم می‌دهد! بازی سازی فرآیند یادگیری باعث تقویت غریزه‌‌ی رقابتی ما می‌شود و از همان مدل اعتیادآور «مرحله‌ی بالاتر» در بازی‌های ویدئویی استفاده می‌کند. حالا با معیارهای طراز اول تولید و طراحی عالی – آن‌ها مانند بازی‌های خوب و کوچک اکس باکس هستند و همه‌ی ما می‌دانیم که اگر خوش بگذرانید بهتر یاد می گیرید.

در این‌جا به پنج مورد از بهترین‌ها اشاره می‌کنیم (که همه هم رایگان هستند!)

۱- Busuu

نام Busuu از زبان بومی آفریقایی گرفته شده که ظاهراً توسط تنها هشت نفر صحبت می‌شود. با اینحال این اپلیکیشن همنام به میزان قایل ملاحظه ای فراگیر تر است، در حقیقت در حال حاضر بزرگترین شبکه ی اجتماعی جهان برای یادگیری زبان است. Busuu علاوه بر ارائه‌ی بازی‌های زبانی منتخب، تمرین‌ها و ابزار یادگیری – به شما اجازه می‌دهد تا مهارت‌های زبانی‌تان را مستقیم با گویشوران بومیِ سرتاسر دنیا از میان اجتماع ۶۰ میلیون نفری‌اش تمرین کنید. شما می‌توانید تمرین رایتینگ خود را برای دریافت بازخورد فردی به یک گویشور بومی ارسال کنید. روسی را در سطح‌های A1-B2 ارائه می‌کند، رایگان است و بدون اینترنت هم کار می‌کند.

۲- Tiny Cards

کمی آسان‌تر از بقیه است- به جای اینکه به شما برنامه‌های درسی پیش ساخته یا تمرین‌هایی برای دایره واژگان‌تان بدهد که شاید مناسب نیاز شما هم نباشد، اپلیکیشن Tiny Cards به شما اجازه می‌دهد تا یادگیری‌تان را با توجه به ترجیحات خود شکل دهید. شما کلماتی که می‌خواهید روی شان تمرکز کنید را تایپ می‌کنید و آن‌ها بازی‌هایی طراحی می‌کنند که از طریق‌شان می‌توانید خودتان را بسنجید و پیشرفت خود را زیر نظر داشته باشید.

تولیدکنندگان این اپلیکیشن اساساً فلش‌کارت‌های ساده را دیجیتالی کردند. ساده است اما کارآمد می‌باشد – سطح واسطی جذاب و راه‌های متنوع دارد تا شما را به یادگیری از طریق چالشی دیجیتال سوق دهد. در آن‌جا می‌توانید خوش بگذارنید، سطوح جدید را باز کنید و خط قوه‌ی حافظه‌ی خود را پر نگه دارید.

۳- Memrise

Memrise سطح خود را علمی تر از رقبای خود می داند –  و به خصوص روی عصب شناسیِ حافظه تمرکز می کند. این اپلیکیشن توسط اِد کوک، Grand Master of Memory، و گِرِگ دیتر، دانشمند عصب شناس در دانشگاه پرینستون متخصص علم حافظه و فراموشی پایه گذاری شد – و اپلیکیشن از علم مغز استفاده می کند تا به یادگیریِ سریع تر شما کمک کند. برای این که به شما کمک شود تا جایی که امکان دارد به سرعت و به راحتی بیاموزید، این اپلیکیشن برای کمک به شما در شکل گیری خاطرات واضح و وابسته به احساس از memes استفاده می کند. این به طور مداوم و با ثبت جمعی اش شما را امتحان می کند – و شما را قادر می سازد تا حد رقابتی خود را با مقایسه ی پیشرفتتان با دوستان و بقیه ی کاربران رها سازید.

۴- Hello Pal

جمله ی نمایشی اپلیکیشن این است: “فقط به آن زبان صحبت کن. بدون مطالعه، بدون انتظار.” به جای این که روی حفظ لغات تمرکز کنید، Hello Pal شما را با کاربرانِ بین المللی از سراسر جهان جور می کند و به شما فرصت می دهد تا واقعاً از مهارت های زبان جدید خود استفاده کنید. این خدمتِ جور کردن افراد برای دوستان اینترنتی مهم است، و به شما اجازه می دهد تا با گویشوران بومیِ زبانِ انتخابیِ خود در ارتباط باشید. به محض این که شما با شخصی جور شدید، می توانید صحبت کردن را تمرین کنید – خواه در متن یا با گپ زدن زنده، این به خودتان بستگی دارد.

۵- Duolingo

اپلیکیشن آموزشی که بیش ترین دانلود را در جهان دارد – اعتبار نامه ی  Duolingo خود گویا است. این اپلیکیشن به عنوان روشی جالب و اعتیادآور برای یادگیری یک زبان به خوبی درست شده است، و شامل سطوح مختلفِ زیاد و انواع دروس کوتاه و قابل یادگیری است که شما در قبال ارائه ی جواب های درست امتیاز می گیرید، با زمان مسابقه می دهید، و به سطح بالا می روید. رایگان، و بدون هیچ تبلیغی است و میلیون ها کاربر دارد – و به طور اثبات شده روشی موثر است تا به شما کمک کند روی آن صدها افعال روسی که می خواستید حفظ کنید، کار کنید.