چند راه برای آموزش سریع زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چند راه برای آموزش سریع زبان می پردازد. این راه ها برای همه می تواند موثر باشد و کاملا کاربردی هستند. پس با ما باشید.

به چند راه برای آموزش سریع زبان توجه کنید:

چند راه برای آموزش سریع زبان
چند راه برای آموزش سریع زبان

۱-  لغات را به روش درست بیاموزید
از این حقیقت سود بجویید که در هر زبان بعضی لغات بیش از بقیه استفاده می‌شوند. در انگلیسی، ۳۰۰ لغت، ۶۵% از منابع نوشتاری ما را تشکیل می‌دهند. با یادگیری (یا دوباره چک کردن لغات موجود برای جاهای خالی) ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ تا از لغات زبان که بیشترین استفاده را دارند شروع کنید، که می‌توانند به شما اجازه دهند تا ۸۰% از بیشتر متون را بلافاصله بخوانید.

۲- ترجمه نکنید
افراد native موقع خواندن، صحبت کردن، یا شنیدن، از انگلیسی به زبان مقصد ترجمه نمی‌کنند. یک فهم اتوماتیک از اینکه آن لغات تا چه حد به هم مرتبط هستند، وجود دارد، و یک روش عالی برای انجامش این است که ترجمه را در مطالعه‌ی خود حذف کنید.

۳- تمرکز روی عبارات در مقابل لغات تکی
نیمی از مبارزه‌ی یادگیری یک زبان جدید ساختار است — چگونگی استفاده از لغات در بافت متن. شاید شما قادر باشید برای فهمیده شدن از لغتی استفاده کنید، اما سلیس بودن مستلزم این است که شما دقیقاً همان‌طور که یک گویشور بومی از لغات استفاده می‌کند، استفاده کنید. تمام عبارات را که لغت در کنار آن استفاده شده است با تعریف غیر انگلیسی آن ثبت کنید.

۴- تجربه‌ی غوطه‌ور شدن را در خانه بازسازی کنید
شما لازم نیست که برای یادگیری زبانی دیگر به خارج از کشور بروید (یا بمانید!) — این بهانه‌ای شناخته شده برای شکست در یادگیری عالی زبان است. از تمام این‌ها گذشته، مخالف آن هم صحیح است: شما چند نفر را می شناسید که ماه ها را در اسپانیا گذرانده اند و بعد به کشور خود برگشتند و به سختی قادر بودند تا یک نوشابه سفارش دهند؟

۵- بخوانید، بخوانید، و باز هم بیشتر بخوانید
بچه‌ها زبان‌های جدید را به سرعت می‌آموزند چون همیشه در حال خواندن هستند. اما نکته‌ی اصلی این‌جا است: چیزی را که به آن علاقه دارید، بخوانید. روزنامه‌های بومی، جملات، کتب، و وبلاگ‌ها را پیدا کنید و آن را ببلعید. حواستان به لغات جدید باشد (تمرکز روی عبارات باشد)

۶- اغلب اوقات به موسیقی، تلویزیون، فیلم، پادکست، و غیره گوش کنید
تلویزیون و فیلم تماشا کنید، به رادیو گوش کنید، تلویزیون را در پس زمینه روشن نگه دارید. شما ساختار، عبارات رایج، تلفظ درست، گرامر، و فرهنگ را به این روش می‌آموزید.