صحبت با زبان انگلیسی آفریقای جنوبی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد انواع زبان انگلیسی با لهجه های مختلف را معرفی کرده است. امروز به معرفی نحوه صحبت با زبان انگلیسی آفریقای جنوبی اشاره می کنیم تا با این لهجه هم آشنا شوید.

صحبت با زبان انگلیسی آفریقای جنوبی
صحبت با زبان انگلیسی آفریقای جنوبی

نحوه صحبت با زبان انگلیسی آفریقای جنوبی

آیا درباره‌ی آفریقای جنوبی شنیده‌اید؟ نه، جنوب افریقا نه! آفریقای جنوبی، کشوری که در جنوبی‌ترین نقطه‌ی این قاره واقع شده است. خب نزدیک ۵ میلیون نفر آنجا هستند که از انگلیسی به عنوان زبان اول خود استفاده می‌کنند، نزدیک به ۱۰% جمعیت و البته میلیون‌ها نفر دیگر انگلیسی را به عنوام زبان دوم خود به کار می‌برند. تشخیص لهجه‌ی آفریقای جنوبی سخت خواهد بود بنابراین قصد دارین چند حقه به شما یاد بدهیم که چگونه متوجه حرف‌های محلی‌ها بشوید و قاطی کیپ‌تاون شوید.

پس یکسری اصطلاحات انگلیسی مصطلح در زبان آفریقای جنوبی چیست؟

بیایید از ابتدا شروع کنیم: یازده زبان رسمی در آفریقای جنوبی وجود دارد! می‌دانیم که واقعاً زیاد است. سه زبان خیلی متداول بر اساس تعداد متکلمین آن‌ها عبارتند از زولو، خوسایی و آفریکان. و چهارمی؟ انگلیسی. همانطور که ممکن است حدس بزنید شدیداً تحت تأثیر آفریکان است و مملو از لغات زبان بانتو می‌باشد.

بیایید به یکسری از اصطلاحات متداول که وقتی آنجایید می‌شنوید، نگاهی بیندازیم:

Lekker/lekka- عالی یا فوق‌العاده.

مثال:  I had a lekker day today guys!

Kif- جالب/ خوب/ عالی

مثال: That movie was kif, I want to see it again

Bakkie- وانت یا وسیله‌ی مکانیکی

مثال: Grab the bakkie and let’s go pick up the fridge from the neighbours

Boet- داداش، رفیق

مثال: Hey boet! Want to meet later for a coffee?

Kuk- چرند/ چیزی که اصلاً خوب نیست

مثال: That food was kuk, I don’t think I’ll eat there again

لهجه‌های خیلی متفاوتی در آفریقای جنوبی وجود دارند. چون انگلیسی توسط بریتانیایی‌ها به آن‌جا آورده شد، در درجه‌ی اول توسط نوادگان آن‌ها به عنوان زبان اول استفاده می‌شود و غالباً گونه‌های مختلفی دارد. مردم آفریقای جنوبی به این معروف هستند که واضح صحبت می‌کنند و لغاتشان را به خوبی تلفظ می‌کنند، پس وقتی با دوست جدید خود از آفریقای جنوبی گپ می‌زنید، نباید هیچ مشکلی داشته باشید.