آموزش فوق فشرده زبان انگلیسی

همه چیز را در مورد آموزش فوق فشرده زبان انگلیسی بدانید:

معلوم است که سرعت برایتان مهم است. پس حتما کلاس آموزش فوق فشرده زبان انگلیسی برایتان یک گزینه مفید است. در این بخش می خواهیم به مزیت کلاس فشرده زبان انگلیسی بپردازیم. اگر می خواهید انواع مختلف کلاس های زبان انگلیسی را ببینید پیشنهاد می کنیم به لینک بالا بروید و کلاس های مختلف را بهتر بشناسید. اما اگر کلاس های فوق فشرده زبان انگلیسی مد نظرتان است ادامه این مطلب را حتما ببنید.

کلاس فوق فشرده زبان انگلیسی چیست؟

اولین سوال این است که اصلا کلاس فوق فشرده چیه؟ کلاس فوق فشرده به زبان ساده یعنی تعداد بیشتر جلسات در هفته و هم چنین ساعات بیشتر کلاس زبان انگلیسی در هفته برای زبان آموز برگزار می شود. مثلا شما شاید در یک کلاس عادی ۳ جلسه ۹۰ دقیقه ای در هفته در کلاس ها باشید. اما برای کلاس های فوق فشرده Intensive شما معمولا ۵ روز در هفته و هر روز ۱۸۰ دقیقه در کلاس ها هستید.

همین حالا هم متوجه شدید که این کلاس ها چقدر می توانند مفید باشند. اگر شما بتوانید به میزان کلاس ها وقت بگذارید پیشرفت معجزه آسایی را خواهید دید. تقریبا پیشرفت در این کلاس ها ۷۰% از کلاس های عادی سریع تر است. همین عامل هم باعث می شود کلاس ها طرفدارهای زیادی داشته باشند.

اما چرا دوره فوق فشرده زبان انگلیسی را انتخاب کنید؟

میتوانید تصور کنید که چقدر خوب خواهد بود در یک مدت کوتاه به یک زبان تسلط پیدا کنید. مثلا در یک زمان چهار ماهه بتوانید فیلم زبان انگلیسی ببینید، نامه انگلیسی بنویسید، در جلسات بین المللی شرکت کنید و یا آزمون آیلتس و یا تافل را با نمره خوب بگذرانید. کلاس فوق فشرده یادگیری انگلیسی را به همین اندازه شیرین می کند. بیایید به چند مزیت کلاس های فوق فشرده بپردازیم:

سرعت اولین و مهم ترین مزیت این کلاس هاست: در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این کلاس ها از مبتدی تا پیشرفته تنها ۴ ماه زمان می برد.

شما هر روز با زبان انگلیسی سروکار خواهید داشت: حتما از افرادی که در خارج از کشور هستند شنیده اید که می گویند ما در مدت زمان کوتاهی توانستیم زبان را یاد بگیریم. یکی از مهم ترین دلایل این اتفاق این است که افراد مجبور هستند هر روز و در ساعات مختلف با زبان انگلیسی سر و کار داشته باشند. دقیقا مشابه همین اتفاق در کلاس های فوق فشرده می افتد و افراد در زبان انگلیسی غرق می شوند.

درکلاس ها فرصت زیادی برای مکالمه خواهید داشت: ما می دانیم که همیشه یکی از مشکلات کلاس های زبان این است که وقت کم می آید و استاد نمی تواند از همه بخواهد که مکالمه داشته باشند. اما در آموزش به صورت فوق فشرده زبان انگلیسی قضیه کاملا برعکس است. یعنی شما به راحتی با هم کلاس های خود مکالمه خواهید داشت و هم چنین با استاد نیز زمان کافی برای مکالمه دارید.

استفاده بیشتر از فیلم زبان انگلیسی و کارهای فوق برنامه: به دلیل وقت بیشتر در کلاس ها شما می توانید فیلم ببنید. بله! البته نه هر فیلمی! فیلم زبان انگلیسی تا بتوانید Listening خود را بهبود دهید. هم چنین کارهای بدون کتاب نیز مثل بحث آزاد زبان انگلیسی نیز بیشتر قابلیت انجام را دارند.

انگیزه بیشتر برای زبان آموزان: چون پیشرفت در این کلاس ها سریعتر است و پیشرفت خود را بهتر درک می کنند انگیزه بیشتری برای ادامه کار می بینند. تصور کنید وقتی شما در مدت سه هفته می توانید یک سطح آموزشگاهی پیشرفت کنید و مکالمات نسبتا خوبی را داشته باشید چه انگیزه ای برای ادامه کار خواهید داشت.

آیا دوره فوق فشرده زبان انگلیسی برای من مناسب است؟

این هم یکی دیگر از سوالات کلیدی است. یادگیری سریع و فوق فشرده زبان انگلیسی بسیار مفید و وسوسه انگیز است. همه دوست دارند به آن برسند. اما آیا این کلاس ها برای شما هم مناسب است؟ اگر پاسخ شما به سوالات که در زیر مطرح می شوند مثبت است، پس حتما این کلاس ها را انتخاب کنید.

آیا زمان کافی برای شرکت در کلاس ها را دارید؟ هر کلاس به طور متوسط حدود ۳ ساعت زمان می برد. اگر شما می توانید این مقدار زمان را در روز به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید پس حتما می توانید در کلاس فوق فشرده باشید و این کلاس ها برایتان بسیار مناسب است.

آیا انگیزه کافی برای این کلاس ها را دارید؟ انگیزه داشتن برای شرکت در کلاس های فشرده می تواند دلایل زیادی داشته باشد. مثلا مهاجرت یکی از موارد است. شاید هم مکالمه سریع با دوستتان در خارج کشور و یا حتی یک ارتقای شغلی. حتی می توان عشق به زبان انگلیسی را نیز جزو این انگیزه ها دانست. اگر شما این انگیزه را دارید، پس دیگر منتظر چی هستید؟

این دو مورد از مهم ترین سوال ها هستند. اگر جواب به آنها مثبت است، می توان گفت که شما کاملا برای این کلاس ها آماده هستید.

آیا کلاس های آموزش فوق فشرده زبان انگلیسی از نظر علمی هم تایید شده هستند؟

کلاس های فوق فشرده مکالمه زبان انگلیسی تا چه حد مورد تایید مراکز علمی معتبر دنیا هستند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه به آموزش علمی زبان و یادگیری بر اساس متدهای معتبر و به روز دنیا تاکید داشته است. سوال این است که تا چه حد آموزش سریع و فشرده مناسب است. فقط کافیست به معتبر ترین دانشگاه جهان یعنی دانشگاه آکسفورد برویم و نظر آنها را ببنیم. در این قسمت سایت آموزش زبان دانشگاه آکسفورد می توانید ببینید که دوره های فوق فشرده وجود دارند و بر روی مزایایی انها تاکید شده است. پس می توانید از نتیجه این کلاس ها کاملا مطمئن باشید.

کلاس های عادی در مقایسه با کلاس های فوق فشرده زبان انگلیسی

حالا وقت مقایسه است. بیایید ببنیم کدام کلاس مناسب تر است. هر کدام از این کلاس ها مزیت خاص خود را دارند. ما سعی می کنیم عوامل مختلف این کلاس ها را با هم مقایسه کنیم.

تعداد روزهای شرکت در کلاس

کلاس های فوق فشرده معمولا ۴ تا ۵ روز در هفته هستند. اما کلاس های عادی ۳ روز یا ۲ روز در هفته هستند.

ساعت هر جلسه

در کلاس های فوق فشرده ۱۸۰ دقیقه می باشد اما در کلاس های عادی ۹۰ دقیقه می باشد.

سرعت کلاس: کلاس های فوق فشرده تقریبا در مدت ۳ هفته یک کتاب American English File را تمام می کنند. در کلاس های عادی این زمان به دو ماه و نیم (۱۰ هفته) می رسد.

کتاب های مورد تدریس

در هر دو نوع کلاس کتاب های American English File و Oxford Word Skills کار می شوند و تفاوتی در کتاب های آموزشی زبان انگلیسی وجود ندارند. اگر با این کتاب ها آشنا نیستید، می توانید با دیدن این مقاله کتاب هایAmerican English File Second Edition را بهتر بشناسید.

میزان رضایت

شاید یکی از مهم ترین فاکتورهای برای زبان اموزان میزان رضایت از کلاس هاست. برای درک بهتر میزان رضایت باید به نظرسنجی های مختلف از زبان اموزان مراجعه کرد. ما در طی دو سال متوالی بر طبق نظر سنجی های متفاوت از زبان اموزان در کلاس های عادی زبان انگلیسی و کلاس های فوق فشرده زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به این سوال که تا چه حد از فشردگی کلاس خود راضی هستید پرداختیم. بعد از بررسی به این نتیجه رسیده ایم که اختلاف معناداری در میان این دو نوع کلاس از نظر میزان رضایت نیست. پس اگر به هر میزان که بتوانید وقت بگذارید هر دو نوع کلاس می تواند برایتان مفید و رضایتمند باشد.

کلاس های فوق فشرده از چه سطحی شروع و تا چه سطحی ادامه پیدا می کنند؟

ممکن است برای شما هم این سوال پیش آمده باشد. کلاس های فوق فشرده زبان انگلیسی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد از سطح مبتدی یعنی Basic شروع و تا سطح پیشرفته Advanced ادامه خواهند داشت. پس با این حساب هیچ تفاوتی بین کلاس های عادی و فشرده از نظر شروع و پایان سطوح وجود نخواهد داشت. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد انواع سطوح زبان انگلیسی داشته باشید می توانید به قسمت زمانبندی کلاس های سایت بروید و با انتخاب هر سطح توضیحات کاملی از آن را ببینید.

اگر نتوانم در روزهای وسط هفته به کلاس بیایم چطور؟

اگر نمی توانید در روزهای وسط هفته در کلاس حضور داشته باشید می توانید از گزینه دیگر کلاس های فوق فشرده ما که در روزهای پنجشنبه و جمعه تشکیل می شوند و هر کدام روزی ۶ ساعت هستند استفاده کنید.

چه کسانی نباید در کلاس آموزش زبان انگلیسی فوق فشرده شرکت کنند؟

در قسمت بالا گفتیم چه کسانی می توانند در دوره فوق فشرده زبان انگلیسی شرکت کنند. اما چه افرادی نباید در این کلاس ها باشند. به برخی از این افراد اشاره می کنیم:

  • کسانی که نمی توانند به هر روز ۱۸۰ دقیقه را در کلاس بگذرانند.
  • کسانی که کارشیفتی دارند همانند پرستار ها یا آتش نشان ها
  • کسانی که عجله ندارند و در کل دوست دارند با فرصت بیشتری از کلاس ها استفاده کنند.

مزایای کلاس آموزش فوق فشرده زبان انگلیسی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد

در ایران آکسفورد تنها به فشردگی توجه نمی شود و بلکه سعی می شود کیفیت مد نظر قرار بگیرد. در این کلاس ها مکالمه توجه اصلی را در کلاس دارد و همیشه زبان اموزان زمان بسیار زیادی را به مکالمه با همدیگر می پردازند. هم چنین کلاس های زبان به همراه فیلم ها متنوع و بحث آزاد برگزار می شوند. در پایان دوره ها به زبان آموزان مدرک اعطا می شود که قابلیت ترجمه دارند و به راحتی می توان انها را از هر جای دنیا استعلام گرفت.

هم چنین تمامی منابع و کتاب های مورد تدریس در آموزشگاه مورد تایید دانشگاه آکسفورد انگلیس بوده و از انتشارات Oxford University Press می باشند. این کتاب ها بر اساس آخرین تغییرات و به روز ترین متد های آموزش زبان هستند و بهترین نتیجه را در مدت زمانی کوتاه به شما ارائه می دهند.

در طی دوره ها زبان آموزان از سطح مبتدی تا پیشرفته را با سرعت می گذرانند و برای دادن آزمون های بین المللی زبان انگلیسی همانند آزمون آیلتس، آزمون تافل و یا آزمون PTE آماده می شوند.

اگر از این آزمون ها اطلاعات زیادی ندارید می توانید که بر روی لینک های زیر کلیک کنید و اطلاعات کامل در مورد هر آزمون را بدست آورید:

خلاصه آنچه باید در مورد کلاس فوق فشرده انگلیسی English Intensive Course


اگر از سطح پایینی در زبان انگلیسی برخوردار هستید و تمایل دارید در مدت زمانی نسبتا کوتاه سطحتان را بالا ببرید. ویا اگر در ۳ یا ۴ ماه آینده نیاز به آزمون آیلتس و یا تافل و کسب نمره های بالا دارید ، دوره های آموزش فوق فشرده زبان انگلیسی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.
این دوره ها مخصوص افرادی است که می توانند بخش قابل توجهی از زمان خود را ( حدود ۳ ساعت در روز ) در کلاس های آموزش زبان ایران آکسفورد شرکت کنند. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که محدودیت شدید زمانی دارید و کار و مشغله شما نمی گذارد این مقدار زمان را در کلاس بگذارید می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و از انواع دیگر کلاس های فشرده با خبر شوید.
در آموزش فوق فشرده زبان انگلیسی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد هر روز سه ساعت و ۵ روز هفته کلاس برگزار می شود. این دوره ها معمولا سه ماه و نیم الی چهار ماه زمان می برند و تقریبا پیشرفتی دو برابر کلاس های عادی حاصل می کنند. این دوره ها را می توان سریعترین روش آموزش زبان انگلیسی دانست که در آن می توان ره صد ساله را یک شبه رفت. این دوره ها با نیاز های شما کاملا هماهنگ می شوند و به همین دلیل تمرکز بر روی موفقیت شما به حداکثر خود می رسد. اما همانطور که ذکر شد باید بتوانید زمان خود را تا حدودی برای این کار خالی کنید.
این دوره ها برای زبان آموزانی که قصد مهارجت دارند و یا برای کار خود نیاز به ارائه سطحی مناسبی دارند می تواند بهترین ها را ارائه دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون دوره ها با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهرهمند شوید.