ده دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ده دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی اشاره می کند که برای همه دلایل قانع کننده ای هستند و شما را قانع می کند که به یادگیری زبان انگلیسی مشغول شوید. پس با همراه شوید.

ده دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی
ده دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی

به ده دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی توجه کنید:

۱- یادگیری انگلیسی جالب است

باید این صحبت را به شکلی دیگر بنویسیم: یادگیری انگلیسی می‌تواند جالب باشد. برای بسیاری از دانش‌آموزان خیلی هم جالب نیست. با این‌حال ما فکر می‌کنیم که این مشکل به نحوه ی یادگیری شما مربوط می‌شود. برای اینکه موقع یاد گرفتن انگلیسی خوش بگذرانید به موزیک گوش دادن، تماشای فیلم، سرگرم شدن به بازی‌های انگلیسی زمان اختصاص دهید. فرصت‌های زیادی برای خوش گذراندن در هنگام یادگیری زبان وجود دارد. هیچ بهانه‌ای برای لذت نبردن وجود ندارد حتی اگر مجبور به یادگیری گرامر باشید.

۲- انگلیسی به موفقیت شما در حرفه‌ی‌تان کمک می‌کند

این برای هر کسی که در دنیای مدرن زندگی می‌کند بدیهی است. صاحبان مشاغل می‌خواهند افرادی را استخدام کنند که انگلیسی صحبت می‌کنند. این شاید منصفانه نباشد اما حقیقت دارد. یادگیری انگلیسی برای شرکت در آزمون‌هایی مانند IELTS یا TOEIC به شما شایستگی‌ای را می‌دهید که بقیه ندارند و این شاید در به دست آوردن شغلی که می‌خواهید کمک کند.

۳- انگلیسی درهای ارتباطات بین المللی را باز می کند

شما همین الان می‌توانید برای یادگیری انگلیسی از اینترنت استفاده کنید. همه ی ما می‌دانیم که دنیا به عشق و درک بیشتری نیاز دارد. برای بهبود دنیا چه راهی بهتر از برقراری ارتباط به انگلیسی (یا هر زبان دیگری) با آن‌هایی وجود دارد که از فرهنگ‌های دیگر هستند؟!

۴- یادگیری انگلیسی به باز شدن ذهن‌تان کمک می‌کند

ما معتقدیم که همه‌ی ما اینجاییم تا دنیا را به یک شکل ببینیم. این چیز خوبی است اما از یک جا به بعد باید افق‌های خود را گسترش دهید. یادگیری انگلیسی به شما در درک دنیا از طریق زبانی دیگر کمک می‌کند. درک دنیا از طریق زبانی دیگر همچنین به شما کمک می‌کند تا دنیا را از دیدگاه‌های دیگری ببینید. به بیانی دیگر یادگیری انگلیسی به شما کمک می‌ند که ذهن‌تان را باز کنید.

۵- یادگیری زبان انگلیسی به خانواده ی شما کمک خواهد کرد

قادر بودن به برقراری ارتباط در زبان انگلیسی می تواند به شما کمک کند تا به اطلاعات جدیدی دست یافته و کشفشان کنید‌. این اطلاعات جدید می تواند به نجات زندگی شخصی از خانواده تان کمک کند. خب، این مسلماً می تواند به شما کمک کند تا به افراد دیگرِ خانواده تان که به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند، کمک کنید. فقط خودتان را در سفری مجسم کنید که مسئول برقراری ارتباط با بقیه به زبان انگلیسی هستید. خانواده تان خیلی به شما افتخار خواهد کرد!

۶- یادگیری زبان انگلیسی آلزایمر را دور نگه می دارد

تحقیقات علمی نشان می دهند که استفاده از ذهن خود برای یادگیری چیزی به سالم نگه داشتن حافظه ی شما کمک می کند. اگر شما مغز خود را با یادگیری زبان انگلیسی انعطاف پذیر نگه دارید آلزایمر – و دیگر بیماری هایی که با عملکرد مغز سر و کار دارند – به طور کامل قوی نیست.

۷- زبان انگلیسی در فهم آن آمریکایی ها و انگلیسی های عجیب به شما کمک خواهد کرد

بله، فرهنگ های آمریکایی و انگلیسی گاهی نسبتاً عجیب هستند. صحبت به زبان انگلیسی مسلماً بینشی به شما می دهد که بفهمید چرا این فرهنگ ها بسیار عجیب هستند! فقط فکر کنید، شما فرهنگ های انگلیسی را خواهید فهمید، اما آن ها احتمالاً فرهنگ شما را متوجه نخواهند شد چون به زبان شما صحبت نمی کنند. این از خیلی جهات مزیتی واقعی به حساب می آید.

۸٫یادگیری زبان انگلیسی حس زمانی را در شما تقویت می کند

زبان انگلیسی با زمان افعال مرتبط است. در واقع، ۱۲ زمان در زبان انگلیسی وجود دارند. ما متوجه شده ایم که این مسئله در دیگر زبانها وجود ندارد. می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که بوسیله ی یادگیری زبان انگلیسی زمانی که چیزی با توجه به استفاده از اصطلاحات زمانی زبان انگلیسی رخ می دهد، احساس خوبی خواهید داشت.

۹٫یادگیری زبان انگلیسی به شما این اجازه را می دهد که در هر موقعیتی ارتباط برقرار کنید

احتمالش هست که صرفنظر از جایی که هستید، شخصی به زبان انگلیسی صحبت خواهد کرد. فقط تصور کنید که در یک منطقه ی بیابانی با افرادی از سراسر دنیا هستید. به کدام زبان صحبت خواهید کرد؟ احتمالاً انگلیسی!

  1. انگلیسی زبان جهانی است

خب این نکته ی واضحی است که ما آن را تعیین کرده ایم. اکثر افراد به زبان چینی صحبت می کنند، در میان ملت های بسیاری زبان اسپانیایی زبان مادری می باشد، اما بطور واقع بینانه امروزه زبان انگلیسی منتخب سراسر دنیا است.