کارهایی که به تنهایی برای آموزش زبان انگلیسی کافی نیستند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد روش های آموزش زبان بسیار زیادی را به زبان آموزان معرفی کرده است. اما کارهایی که به تنهایی برای آموزش زبان انگلیسی کافی نیستند را ببینید و سعی نکنید آنها را جایگزین یادگیری و آموزش اصولی زبان کنید. هر چند این روش ها در کنار دیگر روش های آموزش زبان بسیار مفید هستند.

کارهایی که به تنهایی برای آموزش زبان انگلیسی کافی نیستند
کارهایی که به تنهایی برای آموزش زبان انگلیسی کافی نیستند

به کارهایی که به تنهایی برای آموزش زبان انگلیسی کافی نیستند توجه کنید:

  • مطالعه ی اصطلاحات

درست است که گویشوران بومی همیشه از اصطلاحات استفاده می کنند. اما این به آن معنا نیست که شما هم باید این کار را انجام دهید! بیش ترِ اصطلاحات می توانند با استفاده از لغات عادی که از قبل می دانید، توضیح داده شوند، پس این مساله به جای مواد واقعاً درباره ی تمرکز بر سبک اسپیکینگ خود است.

برای مثال، به جای یادگیری این اصطلاحات، فقط از عبارات عادیِ لیست شده ی کنار آن استفاده کنید:

  • every cloud has a silver lining – اگر چه بد به نظر می رسد، تا حدی جنبه های خوب و مثبت هم وجود دارد
  • it’s a dime a dozen – این خیلی رایج است
  • to kill two birds with one stone – با یک تیر دو نشان زدن

حتی فهمی منفعل از اصطلاحات کاملاً لازم نیست. اگر شما بشنوید که شخصی در مکالمه از اصطلاحی استفاده می کند که شما نمی دانید، می توانید همیشه معنایش را از آن ها بپرسید.

اگر شما زمان زیادی را صرف تمرکز روی یادگیری اصطلاحات می کنید، برای مدتی دست نگه دارید. این طور فکر کنید که آن ها وقت استراحتی سریع و بامزه نسبت به مطالعه ی عادی تان هستند، به جای این که به عنوان یکی از قسمت های کلیدی به آن ها فکر کنید.

  • تماشای فیلم ها و برنامه های تلویزیونی به زبان انگلیسی

برای خیلی از مردم، از جمله من، تماشای یک فیلم در شنبه شب روشی عالی برای آرامش است. و اگر شما چیزی را به زبان انگلیسی تماشا کنید، احتمال دارد تعدادی لغات انگلیسی جدید هم یاد بگیرید. در حالی که تماشای فیلم به انگلیسیِ شما آسیبی نمی رساند، آن قدری که فکر می کنید به آن کمکی نمی کند.

درست مثل اصطلاحات، به فیلم ها و برنامه های تلویزیونی به عنوان چیزی اضافی فکر کنید که می توانید انجام دهید تا کمی به دانش انگلیسی تان بیفزاید. این نباید به عنوان روش اصلی تان برای پیشرفت زبان انگلیسی استفاده شود. اگر شما به جای صحبت کردن، مطالعه ی لغات، یا یادگیری گرامر در حال تماشای چیزهایی به انگلیسی بودید، برای مدتی این کار را کنار بگذارید و روی آن چیزها تمرکز کنید.