مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بسیار با این پرسش روبرو می شود که مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی چه میزان است؟  شاید راحت ترین جواب این باشد که بستگی به زبان آموز دارد و نمی توان مدت مشخصی را برای هر کسی بیان کرد اما تحقیقاتی که در سال های گذشته صورت گرفته است نشان می دهد که می توان مدت دقیقی برای مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی بیان کرد.

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی
مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی

در سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۶ یک پژوهش صورت گرفت که بر اساس آن نشان داد که چیزی حدود ۲ الی ۳ سال زمانی است که می توان برای آموزش زبان انگلیسی در نظر گرفت. اما از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۶ متد های آموزش زبان بسیار پیشرفت کرده است و توانسته سرعت یادگیری را بسیار بالاتر برده اند.

امروزه می توان گفت که مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی در متد های امروزه به حدود ۱ سال الی ۱٫۵ کشیده شده است.

اهدافتان را مشخص کنید.

اگر از اول بدانید چه می خواهید کارتان راحت تر خواهد بود. آیا می خواهید در عرض ۳ ماه آزمون آیلتس را برای دانشگاه به دست آورید؟ آیا می خواهید مکالمه زبان انگلیسی را آموزش ببینید؟ یا اینکه دوست دارید صرفا از یادگیری زبان لذت ببرید. هر کدام از این هدف ها را می توان در مدت زمان مشخصی بدست آورد.

مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی در CEFR اروپا

بر اساس سطح بندی اروپا ، اگر سطح C1 یا پیشرفته را معیار قرار دهیم حدود ۷۰۰ الی ۸۰۰ ساعت زمان لازم است. اگر هرهفته ۳ روز به کلاس زبان بروید در حدود زمانی معادل ۱٫۵ الی ۲ سال به سطح پیشرفته برسید. البته دوره های فوق فشرده و یا خصوصی این زمان را کوتاهتر خواهد کرد.

پس اگر فهمیدید که چه میزان زمان لازم دارید دیگر باید دست به کار شوید و از کلاس های زبان انگلیسی لذت ببرید.