نکاتی برای پیشرفت انفجاری در تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکاتی برای پیشرفت انفجاری در تافل اشاره می کند. اگر زمان کمی دارید و سطحتان نسبتا پایین است و همچنین نیاز به نمره بسیار بالایی دارید حتما این متن مهم را تا انتها و با دقت دنبال کنید و با شماره های موسسه زبان ما تماس بگیرید.

نکاتی برای پیشرفت انفجاری در تافل
نکاتی برای پیشرفت انفجاری در تافل

به نکاتی برای پیشرفت انفجاری در تافل توجه کنید:

۱. چیزی جالب برای خواندن و گوش کردن پیدا کنید، سپس صحبت کردن و نوشتن درباره ی آن را تمرین کنید:
به پادکست ها، و سخن رانی های ضبط شده گوش کنید – وبسایت دانشگاه مورد علاقه ی خود را چک کنید. به وبسایت های مربوط به اخبار بروید مانند ndtv.com, ibnlive.com, timesofindia.com. در وبسایت های معروف مانند wikipedia.org موضوعات مورد علاقه ی خود را بخوانید‌. درباره ی آن چه که یاد گرفتید به دوست یا اعضای خانواده ی خود بگویید.

۲. با یک شریکِ زبانی اسپیکینگ کار کنید:
شما هر چه بیش تر فرصت صحبت به انگلیسی را داشته باشید، در زبان ماهرتر خواهید شد.

۳. نقش یک روزنامه نگارِ عالی را بازی کنید:
یادداشت های خوبی بردارید و از آن ها برای خلاصه کردن استفاده کنید.

۴. فلش کارت های لغت درست کنید و تظاهر کنید که یکی از شرکت کنندگان برنامه ی مسابقه ی لغت هستید:
فلش کارت های لغت را اغلب با خود داشته باشید. تلاش کنید تا هر روز لغات انگلیسیِ زیادی بیاموزید و برای پیشرفت دایره ی لغات خود، از آن لغات جمله بسازید.

۵. نکات ریدینگ
خلاصه کردن و نقل بیان متون با حفظ معنا اما به شکلی دیگر را تمرین کنید. برای سازمان دهی ایده ها در متن از نمودارها و طرح های کلی استفاده کنید. تکنیک های سریع خواندن را تمرین کنید. خواندن (و جواب به سوالات) را بر روی صفحه ی نمایش کامپیوتر تمرین کنید. دایره ی لغات خود را با استفاده ی روزانه از کارت های لغات افزایش دهید.

۶. نکات لیسنینگ

• به هدف دریافت اطلاعات اصلی گوش کنید – آیا ایده ی اصلی، نکات اصلی و جزئیات مهم را متوجه شدید؟
• به هدف فهم ‘ تئوریهای عملگرا تئوریهای کاربردی ‘ گوش کنید‌ – آیا شما می توانید رفتار یک گویشور را تشخیص دهید؟ هدف سرعت چیست؟

• به منظور ارتباط دادن و ترکیب کردن گوش کنید – آیا شما می توانید ارتباط بین ایده ها را متوجه شوید؟ مقایسه کنید و در تقابل هم قرار دهید. علت و معلول را شناسایی کنید.

۷. نکات اسپیکینگ

یک مقاله ی کوتاه را از یک روزنامه، روزنامه ی دانشگاهی، مجله، کتاب یا اینترنت بلند بخوانید. ۲-۳ سوال درباره ی مقاله بنویسید.

سوالات را به همراه یک همکلاسی اسپیکینگ جواب دهید. نکات اصلی مقاله را خلاصه کنید. یک خلاصه ی شفاهی یک دقیقه ای از مقاله ارائه کنید. عقاید خود را درباره ی آن ابراز کنید. اگر مشکلی مورد بحث قرار گرفت، راه حل ارائه کنید.