نکاتی برای یادگیری لغات سخت زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد نکاتی برای یادگیری لغات سخت مطرح می کند. این نکات ممکن است برای همه زبان آموزان مفید باشد. پس لطفا حتما به این نکات توجه کنید.

نکاتی برای یادگیری لغات سخت زبان
نکاتی برای یادگیری لغات سخت زبان

پس نکاتی برای یادگیری لغات سخت زبان را ببینیم:

خواه سوال مربوط به تلفظ باشد، یا هجی های نیرنگ آمیز، یا ناآشنایی ساده، در این جا تعدادی حقه آورده شده است که شما لغات سخت را به یاد بسپارید.

نکته ی #۱: به تلفظ گوش کرده و صدای خود را ضبط کنید

هر چه قدر بگوییم کافی نیست: یکی از موثرترین روش های یادگیری لغات جدیو گوش کردن به زبان است. فیلم و سریال های تلویزیونی را به زبانی که می آموزید، تماشا کنید، به رادیو و پادکست گوش کنید، و غیره. فقط با شنیدن لغتی سخت که چند دفعه و در متون مختلف گفته شده است به شما کمک می شود تا با آن آشنا شوید.

نکته ی #۲: (الان) هجی را فراموش کرده و به صدا تکیه کنید

گاهی ما در هجی لغتی گیر می کنیم، و در روشی که ما چگونگی تلفظ درست آن را به یاد داریم، اثر منفی می گذارد. نکته ی ما: وقتی شما در حال یادگیری تلفظ درست هستید هجی کردن را فراموش کنید، و روی تولید صدای درست تمرکز کنید. اگر، برای مثال، شما از اپلیکیشن ما استفاده می کنید، اول روی لیسنینگ‌ و به جای تمارین رایتینگ روی تکرار تمارین تمرکز کنید.

نکته ی #۳: نصف کنید، قسمت قسمت بیاموزید

اگر شما در یادگیری یک باره ی یک لغت بلند یا پیچیده به مشکل برخوردید، سعی کنید تا آن را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید که راحت تر قابل هضم و به یاد سپردن باشد. این تفاوتی بزرگ را برای شما به همراه دارد. قسمت های کوچک تر نه تنها برای یادگیری راحت تر هستند، بلکه شما حتی احتمال دارد که از این طریق اطلاعات بیش تری را درباره ی یک لغت کسب کنید. در نگاه اول، شاید لغتی طولانی آشنا به نظر نرسد.

نکته ی #۴: استفاده یا معنی را به یاد بسپارید

آخرین مورد که البته اهمیتش از بقیه کم تر نیست، این است که سعی کنید لغات را در متن به یاد داشته باشید. اگر شما سعی کنید که لیستی طولانی از لغات را بدون هیچ متنی حفظ کنید، باور کنید که بیش تر آن لغات را در طولانی مدت به یاد نخواهید داشت. ما پیشنهاد می‌ کنیم که وقتی شما لغتی جدید را می آموزید، چگونگی استفاده از آن را در جمله هم یاد بگیرید. به این روش، شما نه تنها می آموزید که معنی آن لغت چیست، بلکه در کل هم چگونه استفاده می شود.