همه چیز تافل ibt را بدانید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اطلاعات اساسی در مورد تافل ibt را برایتان می آورد.اگر می خواهید همه چیز تافل ibt را بدانید پس تا انتها با ما باشید.

TOEFL مخفف Test of English as a Foreign Language می‌باشد و با هدف سنجش مهارت‌های زبانی گویشوران غیربومی طراحی شده است. مخصوصاً چهار مهارت اسپیکینگ، ریدینگ، رایتینگ و لیسنینگ اندازه می‌گیرد. با اینحال مهارت‌هایی که بزرگتر از اسپیکینگ یا ریدینگ در انگلیسی هستند را نیز اندازه می‌گیرد؛ مثلاً توانایی شما در درک اطلاعات جدید، ساخت اطلاعات و حدس زدن.

همه چیز تافل ibt را بدانید
همه چیز تافل ibt را بدانید

امتحان چهار بخش دارد، چهار ساعت و سی دقیقه به طول می‌انجامد. همه چیز  تافل ibt را بدانید و این متن را تا انتها و با دقت بخوانید.

چه کسی تافل را می‌سازد؟

تافل توسط ETS ساخته می‌شود که مخفف Educational Testing Service می‌باشد. ETS همچنین طراح آزمون GRE و یکسری آزمون‌های دیگر هم هست.

چه کسی تافل را می‌گیرد؟

از آنجا که تافل تمرکزی قوی بر توانایی‌های آکادمیک دارد، دانش‌آموزان بین‌المللی که هدف اقدام برای برنامه‌های لیسانس یا فوق لیسانس را دارند قسمت اعظم آزمون‌دهندگان تافل را تشکیل می‌دهند. بقیه کسانی هم که آزمون تافل را می‌دهند عبارتند از جویندگان بورسیه و دانش‌آموزان و کارگرانی که اقدام به اخذ ویزا می‌کنند.

کجا می‌توانم آزمون تافل را بدهم؟

آزمون تافل آی‌بی‌تی در کشورهای زیادی عرضه می‌شود و شما می‌توانید نزدیک‌ترین مرکز آزمون به خودتان را بیابید. اگر در کشوری زندگی می‌کنید که دسترسی محدود به اینترنت دارد، می‌بایست آزمون آی‌بی‌تی را بدهید. (که درباره‌ی آن در زیر خواهید آموخت.) می‌توانید فهرستی از کشورها تهیه کنید که تنها PBT را عرضه می‌کنند.

به جز IBT، چه آزمون‌های تافل دیگری وجود دارند؟

چند نوعِ گوناگون از آزمون‌های تافل وجود دارد اما خوشبختانه تقریباً همه‌ی دانش‌آموزان امتحان iBT شرکت می‌کنند.

انواع دیگر تافل شامل PBT (آزمون بر روی کاغذ)، CBT (آزمون با استفاده از رایانه) و ITP می‌شود. ما یک ویدئوی کامل و یک پست وبلاگی برای تشریح انواع آزمون تافل داریم.

بفرمایید، حالا می‌دانید که تافل چیست! چنانچه هر سؤال دیگری مشابه این داشتید، یقیناً بررسی پست‌هایمان در قسمت سؤالات اغلب پرسیده شده‌ی تافل را پیشنهاد می‌کنم. چنانچه جواب سؤالتان را پیدا نکردید در قسمت نظرات زیر به اطلاع ما برسانید.

اگر حالا می خواهید می توانید با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید و با مشاورین ما برای شرکت در کلاس ها صحبت کنید.