نمره تافل iBT

نمره تافلiBT

آزمون آزمایشی تافل
آزمون آزمایشی تافل

آزمون TOEFL iBT برای زبان آموزانی که قصد مهاجرت و یا ادامه تحصیل در کشور آمریکا را دارند ضروری است. نمره تافل iBT بر اساس عملکرد دانشجو در آزمون تافل اینترنتی داده می شود.اگر شما هم سوالتان این است که نمره آزمون تافل از چند است؟ حتما به این مقاله آموزشگاه زبان ایران آکسفورد توجه کنید. در آزمون  تافل iBT زبان آموز باید حداقل به یک سوال در قسمت reading و یک سوال در قسمت listening جواب دهد و یک مقاله یا essay در قسمت writing و یک سوال را در قسمت Speaking انجام دهد تا نمره به او تعلق بگیرد. در نمره تافل iBT که از طریق اینترنت برگزار می شود شما چهار بخش دارید:

در بخش Reading : که نمره آن از ۰ تا ۳۰ می باشد.

در بخش Listening : که نمره آن از ۰ تا ۳۰ می باشد.

در بخش Speaking : که نمره آن از ۰ تا ۳۰ می باشد.

در بخش Writing : که نمره آن از ۰ تا ۳۰ می باشد.

نمره تافل iBT نیز از ۰ تا ۱۲۰ می باشد.

در آزمون تافل iBT قبولی و یا رد شدن وجود ندارد، بلکه سازمان، دانشگاه ، آژانس و یا هر جای دیگری که از شما مدرک تافل را خوسته است نمره تافل iBT مورد نظر خود را به شما بیان می کند.

نمره تافل iBT به دو صورت توسط سازمان ETS تصحیح می شود ، توسط انسان و توسط کامپیوتر ، تا بتواند به طور کامل تصویری شفاف از سطح زبان دانشجو ارائه نماید. طبق معیار های سازمان ETS کامپیوتر نمی تواند ، به درستی نمرات آزمون را تصحیح کند و حتما باید یک شخص تاثیر و مناسب بودن سوالات را نیز بررسی کند.  تلفیقی از این دو نوع تصحیح کردن ، می تواند اعتماد آزمون را بال ببرد.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش تضمینی تافل iBT می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.