ثبت نام تافل به وسیله تلفن و نامه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ثبت نام تافل به وسیله تلفن و نامه و روش هایی از این دست اشاره می کند. اگرچه بهترین راه همیشه ثبت نام اینترنتی تافل است اما این موارد هم می توانند برایتان مناسب باشد.

ثبت نام تافل به وسیله تلفن و نامه
ثبت نام تافل به وسیله تلفن و نامه

برای ثبت نام تافل به وسیله تلفن و نامه موارد زیر را انجام دهید:

اگر ترجیح می‌دهید که برای تافل به وسیله ی تلفن ثبت نام کنید باید پیش از تماس چند چیز را بدانید

اطلاعات کلیدی:

  • پیش از تماس فایل پی‌دی‌اف فرم ثبت‌نام را بررسی کنید تا بدانید به چه اطلاعاتی نیاز دارید. املای نام‌تان بر روی فرم ثبت‌نام تافل باید عیناً مطابق املای آن روی کارت شناسایی باشد. برای اطلاع به بخش ملزومات هویتی مراجعه کنید.
  • برای یافتن شماره‌ی تماس مرکز ثبت‌نام منطقه‌ای (به اختصار RRC) خود، روی لینک ets.org/toefl/contact کلیک کرده و موقعیت مکانی‌تان را انتخاب کنید.
  • می‌توانید با کارت اعتباری یا کارت پرداخت نقدی مبلغ را بپردازید: امریکن اکسپرس، دیسکاور، جی سی بی، مسترکارت یا ویسا؛ یا اگر در ایالات متحده یا سایر کشورها حساب بانکی دارید می‌توانید از چک الکترونیکی (e-check) استفاده کنید.
  • مهلت ثبت نام ۷ روز پیش از تاریخ آزمونتان تمام می‌شود.
  • برای ثبت‌نام با تلفن پس از مهلت رسمی با توجه به ساعت محلی مرکز آزمون تا ساعت ۵ عصر روز پیش از امتحان وقت دارید و مبلغ ۴۰ دلار آمریکا به عنوان جریمه‌ی دیرکرد باید بپردازید.

ثبت نام برای تافل به وسیله ی نامه

شما همیشه می‌توانید به وسیله ی پُست برای تافل ثبت نام کنید. این گزینه به برنامه ریزی پیشرفته‌تری نیاز دارد و چنانچه به دنبال ثبت‌نام لحظه‌ی آخری هستید، روش ایده‌آلی به حساب نمی‌آید.

  • فایل پی‌دی‌اف فرم ثبت‌نام با قابلیت چاپ شدن را در اینترنت پیدا کنید. املای نام خود را دقیقاً مشابه کارت شناسایی که در روز آزمون بهمراه می‌آورید، بنویسید. برای آگاهی از ملزومات هویتی آزمون تافل روی لینک https://www.ets.org/toefl/ibt/register/id کلیک کنید.
  • یکی از روش‌های پرداختی ذکر شده در فرم را انتخاب کنید.
  • اگر در خارج از ایالات متحده، قلمروهای آن و کانادا آزمون می‌دهید، فرم ثبتنام و پرداخت خود را به مرکز ثبت‌نام منطقه‌ای (به اختصار RRC) پُست کنید. برای پیدا کردن اطلاعات تماس آن به سایت ets.org/toefl/contact بروید و کشور محل آزمون خود را انتخاب کنید. چنانچه در ایالات متحده، قلمروهای آن یا کانادا امتحان می‌دهید از آدرس پستی نوشته شده روی فرم ثبتنام استفاده کنید.
  • فرم‌ باید حداقل ۴ هفته پیش از تاریخ آزمون دریافت شود.

برگه‌ی تأییدیه را دریافت خواهید کرد. اگر تأییدیه را دریافت نکردید با مکانی که مدارک را برای‌شان پُست کرده اید تماس بگیرید- حداقل ۳ روز کاری پیش از پایان مهلت ثبت نام.

برای شرکت در کلاس های تافل با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.