نمرات آزمون تافل

آزمون تافل IBT

آزمون TOEFL iBT  جزو آزمون های بسیار معتبر زبان انگلیسی است. بیش از ۲۷ میلیون نفر در سراسر جهان برای به نمایش گذاشتن توانایی هایشان در زبان انگلیسی این آزمون را انتخاب می کنند. در این مقاله توضیحاتی پیرامون آزمون تافل به زبان آموزان ارائه می شود.

نمره بندی آزمون تافل iBT

نمرات آزمون تافل این آزمون بر اساس عملکرد زبان اموز در این آزمون اعطا می شود. زبان آموز باید حداقل یک سوال در بخش خواندن ، یک سوال در بخش شنیداری  را پاسخ داده و حداقل یک مقاله نوشته و در بخش گفتاری نیز شرکت نماید. برای تافل iBT که از طریق اینترنت برگزار می شود شما بر اساس طبقه بندی زیر نمره کسب می کنید:

  • Reading Section (Score of: 0–۳۰)
  • Listening Section (Score of: 0–۳۰)
  • Speaking Section (Score of: 0–۳۰)
  • Writing Section (Score of: 0–۳۰)
  • Total Score (0–۱۲۰)

باید توجه داشته باشید که این آزمون قبولی یا رد شدن ندارد بلکه بسته به موسسه ، سازمان و یا شخصی که از شما در خواست toefl نموده نمره مورد نظر خود را مشخص می نماید. نمرات آزمون تافل تا دو سال اعتبار دارند و هیچ محدودیتی هم در تعداد دفعه ای که زبان آموز قصد شرکت در این آزمون را دارد وجود ندارد.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها موسسه ایست که دوره های تافل تضمینی را با ارائه ضمانت نامه کتبی برگزار می نماید و در صورت عدم موفقیت در این آزمون  پرداختی زبان آموز عودت داده می شود. برای اطلاعات پیرامون این آزمون و دوره های امتحات تافل و هم چنین ثبت نام آزمون تافل با موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.