الگوی اسپیکینگ و رایتینگ تافل و وقت استراحت آزمون

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اگرچه در تمامی کلاس ها به فرمت آزمون اشاره می کند اما اینجا هم به الگوی اسپیکینگ و رایتینگ تافل و وقت استراحت آزمون می پردازیم. با ما همراه باشید تا از تمامی نکات آزمون مطلع شوید.

الگوی اسپیکینگ و رایتینگ تافل و وقت استراحت آزمون
الگوی اسپیکینگ و رایتینگ تافل و وقت استراحت آزمون

الگوی اسپیکینگ و رایتینگ تافل و وقت استراحت آزمون را ببینید:

شما در وسط امتحان یک وقت استراحت ۱۰ دقیقه ای خواهید داشت. تمام افراد شرکت کننده در امتحان باید از این استراحت استفاده کنند.

در این جا تعدادی از فعالیت هایی که در وقت استراحت خود انجام می دهید آورده شده است تا به شما کمک کند برای بقیه ی امتحان انرژی داشته باشید:

•  از جای خود بلند شوید و در اطراف قدم بزنید: شما تا این لحظه برای بیش تر از دو ساعت جلوی کامپیوتر نشسته بودید! بنابراین، بهترین کاری که شما می توانید برای بدن خود انجام دهید این است که در اطراف قدم بزنید و چشمان خود را از روی صفحه ی مانیتور بردارید. این نه تنها باعث باز یافتن انرژی شما می شود بلکه از یک نواخت بودن امتحان هم جلوگیری می کند.

•  از سرویس بهداشتی استفاده کنید: اگر لازم است که از سرویس بهداشتی استفاده کنید (یا فکر می کنید که احتمال دارد به زودی استفاده کنید)، الان بهترین زمان برای انجام این کار است. اگر چه شما می توانید در طول امتحان هر موقع که بخواهید به سرویش بهداشتی بروید، زمان برای شما متوقف نخواهد شد، پس در وقت استراحت خود این کار را انجام دهید.

•  مقداری آب بنوشید و یک غذای سبک بخورید: از آن جا که شما نمی توانید در اتاق امتحان چیزی بخورید یا بنوشید، این وقت خوبی است که نه تنها در اطراف قدم بزنید بلکه تشنگی خود را برطرف کنید. مقداری آب بنوشید و سریع یک غذای سبک بخورید (اگر دوست داشتید) تا بنیه ی خود را برای نیمه ی دوم امتحان حفظ کنید.

•  نفس بکشید و آرام باشید: گزینه ی آخر از حیث ترتیب و نه از حیث اهمیت این است که اجازه ندهید تا امتحان بر شما غلبه کند. تلاش کنید تا نگران این که عملکرتان تا الان در تافل چه طور بوده است نباشید یا نگران این نباشید که در قسمت های بعد چه خواهید کرد. اگر شما احساس نگرانی می کنید، چند لحظه نفس عمیق بکشید. شما می توانید از پس این کار بر بیایید!

الگوی امتحان تافل: اسپیکینگ

حالا وقت آن است که از میکروفن استفاده کنید! قسمت اسپیکینگ تافل کوتاه ترین قسمت آن است، و در مجموع فقط ۲۰ دقیقه طول می کشد.

شما برای این قسمت شش تمرین خواهید داشت. دو تمرین اول که تمرین های مستقل هستند، مستلزم این هستند که شما به مدت ۴۵ ثانیه درباره ی عقیده ی خود در مورد موضوعات آشنا صحبت کنید. شما باید برای چهار تمرین آخر که تمرین های ادغامی هستند به مدت ۶۰ ثانیه درباره ی متن ها و کلیپ های صوتی صحبت کنید.

الگوی امتحان تافل: رایتینگ

در نهایت، ما به قسمت آخر تافل می رسیم: رایتینگ. شما برای این قسمت باید در عرض ۵۰ دقیقه دو مقاله بنویسید (یک مقاله ی ادغامی و یک مقاله ی مستقل). شما برای مقاله ی اول ۲۰ دقیقه و برای مقاله ی دوم ۳۰ دقیقه وقت خواهید داشت.