ثبت نام آزمون تافل ibt سال ۲۰۲۴ (راهنمای فیلم هزینه، تاریخ و..)

مراحل ثبت نام در TOEFL iBT 2024

امتحان TOEFL iBT – Test of English as a Foreign Language یکی از پرطرفدارترین امتحان های زبان انگلیسی است. امروز به شما یک راهنمای کامل ثبت نام تافل را ارائه می دهیم. همه نکات برای این کار اعم از تاریخ آزمون تافل، هزینه تافل، نحوه پرداخت هزینه تافل، ثبت نام در آزمون آزمایشی تافل و.. را اشاره می کنیم. در سال ۲۰۲۴ هم چنین تغییراتی در تعداد سوالات و زمانبندی امتحان تافل ایجاد شده است. برای دیدن تمام این تغییرات و فرمت جدید تافل رو لینک تافل کلیک کنید.

مرحله اول – ساختن حساب در ETS

اولین کاری که باید برای ثبت نام تافل انجام دهید ساختن یک حساب در ETS می باشد که به آن ETS Account گفته می شود. در ویدیو زیر تمام اطلاعاتی که برای این کار نیاز دارید و مراحل ساختن اکانت تافل به شما داده شده است.آدرس لینک ساخت اکانت ETS که در فیلم است این لینک می باشد.

فیلم آموزش نحوه ساختن TOEFL اکانت در ETS

مرحله دوم – انتخاب مرکز آزمون تافل در ایران

بعد از ساختن اکانت همانند مراحل بالا و تایید ایمیلتان می توانید وارد حساب خود شوید. در این مرحله باید سنتر تافل مورد نظر خود را انتخاب کنید. در انتخاب سنتر باید توجه داشه باشید که بهترین مرکز آزمون تافل را در نظر بگیرید تا بتوانید به راحتی در روز آزمون به آن دسترسی داشته باشید. اگر در انتخاب سنتر نیاز به مشاوره داشتید می توانید با مشاورین ما در موسسه ایران آکسفورد تماس بگیرید و از مشاوره رایگان نیز بهره ببرید.

مرحله سوم – انتخاب تاریخ مورد نظر خود

در این قسمت شما باید تاریخی که می خواهید در آزمون شرکت کنید را مشخص نمایید. در انتخاب تاریخ هم باید بسیار دقت کنید زیرا تغییر تاریخ ازمون برایتان هزینه خواهد داشت.

برای دیدن تاریخ های آزمون تافل سال ۱۴۰۱ و شرایط کنسل کردن و یا تغییر تاریخ تافل کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون تافل ibt – وارد کردن اطلاعات کارت شناسایی

در مرحله آخر از شما خواسته می شود که اطلاعات کارت شناساییی خود را وارد کنید. این اطلاعات را باید به خوبی وارد کنید و حتما در روزی که قصد شرکت در امتحان تافل را دارید کارت شناسایی مورد نظر را با خود به مرکز آزمون تافل ببرید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون تافل
مرحله چهارم ثبت نام ازمون تافل

مرحله پنجم – پرداخت هزینه تافل

بعد از طی کردن مراحل بالا شما باید هزینه آزمون تافل را پرداخت کنید. هزینه آزمون تافل در کشورهای مختلف متفاوت است.

هزینه آزمون تافل ibt در سال ۲۰۲۳ در ایران ۲۴۵$ می باشد.

شما می توانید برای سنتر های ایران از ووچر خود مرکز آزمون و یا از طریق سایت هایی که کار پرداخت هزینه های بین المللی را انجام می دهند اقدام به پرداخت هزینه تافل کنید.

البته به یاد داشته باشید هزینه دیر ثبت نام کردن، هزینه تغییر تاریخ، هزینه ارسال کارنامه و یا قیمت کنسل کردن تافل نیز متفاوت است. برای دیدن همه این اطلاعات مطلب هزینه آزمون تافل را حتما بخوانید.

تبریک می گوییم ثبت نام شما در آزمون تافل با موفقیت انجام شده است.


راهنمای نحوه ثبت نام آزمون آزمایشی تافل در ایران

آزمون های آزمایشی تافل یا TOEFL Mock Exam یکی از بهترین روش ها برای سنجیدن شرایط خودتان و نمره حدودی شمادر آزمون اصلی تافل می باشد. اما ثبت نام آزمون آزمایشی تافل هم شرایط خاصی دارد و باید بسیار در انتخاب مرکز خوب امتحان تافل دقت کنید.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یکی از بهترین موسسه های برگزار کننده آزمون های ازمایشی تافل می باشد. برای شرکت در آزمون های آزمایشی ما لینک زیر را دنبال کنید.

اگر قصد دارید آزمون آزمایشی تافل شرکت کنید حتما مطلب آزمون تافل را بخوانید تا بتوانید درست انتخاب کنید.


سوالات متداول در ثبت نام تافل در ایران

برای ثبت نام تافل مرکز امیر بهادر باید چه کارهایی کرد؟

برای شرکت در امتحان های امیر بهادر ابتدا باید حساب تافل ETS خود را بسازید. بعد از ساختن حساب می توانید سنتر امیر بهادر را انتخاب کنید و تاریخ های تافل در آن سنتر را بررسی کنید.

برای ثبت نام آزمون آزمایشی تافل کجا را انتخاب کنم؟

شما برای انتخاب سنتر Mock تافل باید دقت کنید که مرکز به شما نمره های بسیار دقیق ارائه دهد. همینطور حتما مرکز مورد نظرتان را از نظر سخت افزاری بررسی کنید تا از هدفون و میکروفون های مناسب استفاده کند.

آیا می توانم ثبت نام امتحان تافل خود را کنسل کنم؟

بله! شما می تواند امتحان خود را Cancel یا Reschedule کنید. اما باید دقت داشته باشید که این کار را در تاریخ مورد نظر ETSانجام دهید و باید هزینه های آن را نیز پرداخت کنید.

خلاصه نحوه ثبت نام امتحان TOEFL

ثبت نام زبان آموزان در آزمون تافل ibt در دنیا روش های متفاوتی دارد. اما در ایران زبان آموزان در ابتدا باید از برگزاری این آزمون در تاریخ های مشخص خود مطلع شوند. تاریخ های برگزاری ازمون تافل در ایران در سایت آموزشگاه زبان ایران آکسفورد قرار داده شده است. بعد از اطلاع از تاریخ برگزاری آزمون تافل ibt  برای ثبت نام آزمون تافل می توانید با پرداخت آنلاین مبلغ توسط کارت های مختلف پرداخت بین المللی در این آزمون ثبت نام نمایند.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها مرکز برگزار کننده دوره های آموزش تضمینی تافل در ایران می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.