از لغات زبان انگلیسی در مکالمه و رایتینگ استفاده کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یکی از مهم ترین راهکارها برای به یاد سپردن کلمات را این می داند که از لغات زبان انگلیسی در مکالمه و رایتینگ استفاده کنید . اگر شما هم حافظه خود را در به یاد آوری لغات افزایش دهید با ما همراه باشید.

از لغات زبان انگلیسی در مکالمه و رایتینگ استفاده کنید
از لغات زبان انگلیسی در مکالمه و رایتینگ استفاده کنید

چرا باید از لغات زبان انگلیسی در مکالمه و رایتینگ استفاده کنید ؟

با اینکه شیوه­ های سنتی برای حفظ کردن لغات انگلیسی خیلی مفید هستند، هرگز آن لغات را یاد نخواهید گرفت مگر اینکه واقعاً از آن­ها در مکالمه و رایتینگ استفاده کنید. اگر به طور خلاصه بخواهیم بگوییم، Context است که کلیدی می­باشد!

مزایا

  • زودتر یاد خواهید گرفت که چگونه از لغاتی که خوانده ­اید استفاده کرده و آن­ها را بگویید. با اینکه باید همیشه وقتی لغتی را برای بار اول یاد می­گیرید آن را بلند بگویید، استفاده از آن­ها در مکالمه (مخصوصاً با گویشوران بومی انگلیسی) به مراتب بهترین راه است برای اطمینان از اینکه واقعاً آن­ها را تلفظ کرده و به درستی استفاده می­کنید.
  • وقتی لغات را در جمله به کار ببرید، آن­ها را بهتر یاد می­گیرید، پس همیشه دنبال فرصت­ هایی برای استفاده از کلمات بگردید تا از آن ها هم در مکالمه و هم در رایتینگ استفاده کنید.
  • وقتی با بقیه مکالمه می­کنید یا نامه­ای به گویشوران بومی می نویسید، بازخورد دریافت خواهید کرد. اگر مطمئن نیستید که آیا دارید لغتی را به درستی استفاده می­کنید یا خیر، می­توانید از بقیه بخواهید که به شما بازخورد بدهند یا توضیح دهند که خودشان چگونه از لغات مشخص در انگلیسی استفاده می­کنند.

معایب

  • همیشه راحت نیست مردمی را پیدا کنید تا با آنها انگلیسی حرف بزنید. اگر در کشوری انگلیسی زبان زندگی نمی­کنید، پیدا کردن گویشوران بومی سخت خواهد بود، به سختی می­توان به صورت فعال از لغاتی که در مکالمه و رایتینگ یاد می­گیرید، استفاده نمایید.
  • به کسی نیاز دارید تا استفاده­ی صحیح شما از کلمات را بررسی کند. اگر برای مثال لغتی را در رایتینگ به کار می­برید اما مطمئن نیستید که آن را به درستی استفاده می­کنید یا خیر، باید از گویشوری بومی بپرسید تا شما را چک کند. با اینحال اگر به گویشوران بومی دسترسی نداشته باشید، این می­تواند سخت باشد.
  • استفاده از لغات جدید با دیگران می­تواند ترسناک باشد. وقتی زبان دیگری را صحبت می­کنیم، تمایل داریم که تنها به لغاتی که می­شناسیم تکیه کنیم تا بتوانیم از ارتکاب به اشتباهات واضح اجتناب کنیم. متأسفانه این ترس نهایتاً می­تواند به عقب انداختن توانایی شما برای یادگیری لغات جدید و استفاده از آن­ها با اعتماد به نفس شود.