نکات کاربردی در یادگیری زبان روسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به یک سری نکات کاربردی در یادگیری زبان روسی اشاره می کند که حتما برای زبان آموزان روسی قابل استفاده هستند. پس به آنها توجه نمایید.

نکات کاربردی در یادگیری زبان روسی
نکات کاربردی در یادگیری زبان روسی

به نکات کاربردی در یادگیری زبان روسی توجه نمایید:

رفتار همه چیز است

در این جا یکی از راحت ترین نکات برای یادگیری روسی آورده شده است که تا به حال نشنیده اید: مثبت گرا بمانید. اگر شما این را می خوانید، احتمالا قبلا تحریک شده اید که یادگیری زبان را شروع کنید (یا ادامه دهید)، که عالی است. رفتار خوب درباره ی زبان روسی، کلید یک شروع خوب است. این کار را به خاطر من انجام دهید: یک قلم و کاغذ، یا تبلت خود را بردارید، و لیستی از تمام دلایلی که می خواهید روسی را بیاموزید بنویسید. چه چیزی شما را به زبان جذب می کند؟ شما عاشق چه چیزش هستید؟ وقتی شما به روسی صحبت کنید چگونه شخص بهتری خواهید شد؟ عالی است، حالا این لیست را در جایی قابل دسترس نگه دارید.

زمانتان را هدر ندهید

تمام این نکته ‌ها برای یادگیری روسی، همچنین برای زبان‌های دیگر هم کاربرد دارد، اما این یکی مخصوصاً برای روسی مهم است. همانطور که ممکن است بدانید، روسی زبانی پیچیده است. بعداً وقتی واقعاً بخواهید روانی کسب کنید نیاز به صرف زمان برای حفظ کردن انتهای افعال برای شش مورد مختلف خواهید داشت. اما در یک روز (حتی روز صدم)، زمان خود را بیش از حد بر روی گرامر تلف نکنید. این بدترین روشی است که موجب خسته شدن و تسلیم شدن می‌شود.

با زمان جدید کنار بیایید

ما در عصری شگفت‌انگیز زندگی می کنیم. در سی سال قبل یا همان حدود، دسترسی شخصی متوسط به دانش و اطلاعات به طور تعریفی افزایش داشته است. به جای استفاده از این دسترسی در گذراندن ساعت‌ها خندیدن به فیلم های احمقانه یا ایجاد مزاحمت برای دوست قبلی‌تان در فیس بوک، از آن برای یادگیری روسی استفاده کنید! (توجه کنید: ما ایجاد مزاحمت را نمی بخشیم.)

به دوستی زنگ بزنید

آخرین مورد که البته اهمیتش از بقیه کمتر نیست، یکی از نکات مورد علاقه‌ ی من برای یادگیری روسی: یک دوست روسی‌زبان پیدا کنید! این به ایده ‌ی درگیر شدن با زبان و به کار بستن مهارتتان بر می‌گردد. یک شریک مکالمه‌ای بر روی وبسایتی پیدا کنید و خود را در میان اولین مکالمه‌ ی روسی تان بندازید.