استفاده از تکنولوژی برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی خود

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نحوه استفاده از تکنولوژی برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی خود اشاره می کند و به شما نشان می دهد چطور موبایلتان را به یک اموزشگاه زبان خوب تبدیل کنید.

استفاده از تکنولوژی برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی خود
استفاده از تکنولوژی برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی خود

نحوه استفاده از تکنولوژی برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی خود را ببینید:

امروزه یادگیری مهارت های انگلیسی به خاطر پیشرفت در تکنولوژی خیلی راحت تر از ده یا بیست سال قبل است. حتی با تمام این پیشرفت ها، خیلی از مردم تمایل دارند تا از این مزایا و این که چگونه برای پیشرفت مهارت های زبان انگلیسی شان به کمکشان می آیند، صرف نظر کنند. برای این که به شما کمک کنیم تا شروع کنید به تفکر درباره ی این که تکنولوژی هایی که شما هر روز استفاده می کنید چگونه می توانند به طور بالقوه کمکتان کنند، بیایید تا به مواردی بپردازیم که از امروز می توانید شروع کنید.

فیلم های Blu-Ray

فیلم های Blu-Ray شامل حیطه ی وسیعی از گزینه های زبانی است. به جای تماشای فیلم به زبان بومی خود، آن را به زبان انگلیسی و با زیرنویس موجود در زبان خودتان تنظیم کنید. در همان حین که شما فیلم را تماشا می کنید و زیرنویس را می خوانید، به شما کمک می کند تا ایده ی خوبی از مکالمات رد و بدل شده داشته باشید.

حالا، شما می خواهید که فیلم را برای بار دوم تماشا کنید و زبان و زیرنویس را به انگلیسی تنظیم کنید. فیلم را پخش کنید، به جمله گوش کنید، فیلم را نگه دارید، سپس آن چه را که گفته شد بلند بگویید. شما باید زیرنویس ها را هم بخوانید و مطمئن شوید که هر لغت روی صفحه ی نمایش را متوجه می شوید. این فرایند را برای تمام فیلم تکرار کنید.

Google Translate

گوگل این ابزار فوق العاده را دارد که لغات را از یک زبان به زبانی دیگر ترجمه می کند. همچنین یک گزینه ی صوتی وجود دارد که شما می توانید روی آن کلیک کنید تا چگونگی تلفظ لغت را گوش کنید. از این ابزار استفاده کنید تا هر روز در یادگیری لغات انگلیسی جدید به شما کمک کند. یک جمله را از زبان بومی خود به انگلیسی ترجمه کنید و اسپیکینگ و رایتینگ را تا موقعی تمرین کنید که به طور کامل متوجه شوید.

Google Search

گوگل همچنین دارای ابزاری عالی برای یادگیری هجی های درست لغات انگلیسی، تعاریف آن ها و استفاده ی درست از گرامر است. تمام آن چه که باید انجام دهید این است که لغت را در گوگل وارد کنید و روی ‘جستجو’ کلیک کنید. برای مثال، شما می توانید لغات ‘complement’ و ‘compliment’ را پیدا کنید چون این لغات اغلب به طور اشتباه استفاده می شوند و معانی مختلفی دارند، اگرچه موقع صحبت تقریباً مشابه به نظر می رسند.

صحبت با Siri

Siri ابزار فوق العاده ای است که شما می توانید از آن استفاده کنید تا سوال بپرسید و اطلاعات دیگری را از موبایل هوشمند خود کسب کنید. به شما کمک می کند تا مهارت های انگلیسی خود را ارتقا دهید چون برای این که Siri‌ صحبت شما را متوجه شود باید با دقت و به طور واضح انگلیسی صحبت کنید.

شما برای انتقال ایده های خود مانند وقتی که با شخص دیگری این کار را انجام می دهید، نمی توانید به ژست دستان و حالات چهره بسنده کنید. لازم به گفتن نیست که Siri بیست و چهار ساعت در روز قابل دسترس است، پس هر موقع که .. می توانید صحبت کردن را تمرین کنید. اگر شما به دلیل داشتن نوع دیگری از موبایل هوشمند، Siri ندارید، به جای آن می توانید از هر کمک صوتی دیجیتالی که در موبایل خود دارید استفاده کنید.

 

اپلیکیشن های آنلاین و موبایل هوشمند

انواع مختلفی از اپلیکیشن برای پیشرفت مهارت های نوشتاری و گفتاری انگلیسی تان وجود دارند. برای مثال، شما می توانید یک بازی جستجوی لغت انگلیسی را دانلود کنید تا در یادگیری لغات جدید کمک کننده باشد. بعضی از اپلیکیشن های آنلاین حتی شما را با مردم دیگری جور می کند که آن ها هم در حال یادگیری انگلیسی هستند.

ما امیدوار هستیم که این نکات استفاده از تکنولوژی همچنان که در حال ادامه ی پیشرفت مهارت های زبان انگلیسی خود هستید به نفع شما باشد. برای بهره بردن از نکات بیش تر، منابع آمادگی را امتحان کنید یا برای یافتن نزدیک ترین مرکز امتحان آیلتس، به منظور ادامه ی جستجو در وبسایت ما یا برقراری تماس مستقیم با ما برای دریافت کمک بیش تر لطفاً راحت باشید.

مزایای دیگر

با در اختیار گذاشتن مزیت برقراری ارتباط در مکالمات واقعی با گویشوران انگلیسی برای زبان آموزان، احتمالاً مهیج ترین (و آینده نگرترین) پیشرفت تکنولوژی به شکل اسکایپ و FaceTime ارائه شده است. ابزاری مانند کنفرانس ویدئویی هم این موقعیت را در اختیار معلمان قرار می دهد تا کلاس های دیگر را در سراسر جهان به هم مرتبط کنند، و از معلمان و شاگردان دیگر هم حمایت کسب کنند.

اپلیکیشن های جدید بسیاری در بازار برای صحبت با زبان آموزان دیگر وجود دارد، مانند CoffeeStrap و HelloTalk – یعنی شما دقیقاً با موبایل خود می توانید با گویشوران بومی گفتگو کنید. دیگر webcam لازم نیست!