آزمون زبان دکتری دانشگاه تهران UTEPT

آزمون زبان دکتری دانشگاه تهران UTEPT
پذیرفته شده گان در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه تهران برای تکمیل ثبت نام خود باید آزمون زبان دکتری دانشگاه تهران UTEPT را نیز با موفقیت پشت سر بگذارند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آمادگی آزمون زبان دکتری دانشگاه تهران UTEPT در ایران می باشد که داوطلبین عزیز را برای این آزمون آماده می کند. اما اگر شما هم موفق شده اید که آزمون دکتری را در رشته خود قبول شوید و نیاز به این آزمون دارید بهتر است اطلاعات زیر را با دقت بخوانید و اگر نیاز داشتید در کلاس های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد شرکت کنید.

آزمون زبان دکتری دانشگاه تهران UTEPT
آزمون زبان دکتری دانشگاه تهران UTEPT

منابع آزمون زبان دکتری دانشگاه تهران UTEPT
همانند تمامی آزمون های تافل دکتری در ایران همانند آزمون های EPT, MSRT, MCHE, MHLE, TOLIMO و … آزمون UTEPT بر اساس آزمون تافل بنا شده است. TOEFL PBT که کم کم در سراسر دنیا در حال از رده خارج شدن است و جای خود را به TOEFL iBT می دهد ، پایه و اساس آزمون زبان دکتری دانشگاه تهران UTEPT می باشد.
ساختار آزمون زبان دکتری دانشگاه تهران UTEPT
این تست شامل ۱۰۰ سوال است که ۳۰ سوال گرامر ، ۳۵ سوال به واژگان یا Vocabulary و ۳۵ سوال هم به درک مطلب یا خواندن مربوط می شود.
نمره قبولی امتحان UTEPT نمره ۶۰ می باشد که نسبت به دیگر آزمون های تافل دکتری ۱۰ نمره بیشتر می باشد زیرا در آزمون های دانشگاه آزاد یا دانشگاه های دیگر معمولا نمره ۵۰ نمره قبولی است. البته برخی رشته های همانند زبان و ادبیات عرب نمره ۵۰ مورد قبول است.

تاریخ های آزمون زبان دکتری دانشگاه تهران UTEPT
آزمون UTEPT در هر سال در ۶ زمان متفاوت برگزار می شود که در هر سال توسط دانشگاه تهران برگزار می شود.
دو نکته دیگر در مورد آزمون زبان دکتری دانشگاه تهران مهم است که اول زمان آزمون است که ۱۰۰ دقیقه می باشد و اعتبار مدرک UTEPT می باشد که دو سال می باشد.
برای شرکت در کلاس های آمادگی آزمون زبان دکتری دانشگاه تهران با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.