سه اپلیکیشن برای ریدینگ زبان فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به سه اپلیکیشن برای ریدینگ زبان فرانسه و ابزار هایی برای بهبود Reading زبان فرانسه اشاره می کند. پس اگر زبان آموز زبان فرانسه هستید با ما همراه باشید.

ways for better french reading
ways for better french reading

سه اپلیکیشن برای ریدینگ زبان فرانسه

آیا تا به حال به‌خاطر زمان زیادی که طول می کشد تا به زبان فرانسه بخوانید مأیوس شده اید؟

من هم این مشکل داشتم، خواندن من به قدری آهسته بود که بیخیالش می شدم، و از اینکه مجبور بودم همیشه دیکشنری را باز کنم خسته می شدم. خوشبختانه افزونه ی جانبی چند مرورگر( کروم، فایر فاکس و غیره) می توانند خواندن را سریعتر  و در نهایت مؤثر تر کنند.

دیکشنری گوگل

دیکشنری گوگل افزونه ی جانبی مورد علاقه ی من در یادگیری زبان است. به لطف آن و در مقایسه با گذشته می توانم مقالات بیشتری به زبان خارجی بخوانم.

هر زمان که روی  کلمه ی ناشناس کلیک می کنید، دیکشنری گوگل معنی آن را در فرهنگ لغتهای های مختلف جستجو می کند و ترجمه ی آن را به زبان مادری‌تان به شما ارائه می دهد. اگر آن کلمه به مکان یا شخصی اشاره داشته باشد، افزونه ی جانبی معمولاً صفحه ی ویکی پدیا را به شما نشان می دهد.

مزیت آن چیست؟ مجبور نیستید فرهنگ لغت را باز کنید، یک کلیک برای ترجمه ی لغات ناآشنا کافی است. با این وجود، از آنجایی که افزونه ی جانبی اکثر اوقات از مترجم گوگل استفاده می کند ترجمه ها همیشه کاملاً درست نیستند.

برای دیدن لیست جملات پایه زبان فرانسه کلیک کنید

Dictionary Tooltip

  Dictionary Tooltip  بهترین جایگزین فرهنگ لغت گوگل برای کاربران فایر فاکس است. این اساساً کار مشابه را انجام می دهد، یعنی زمانی که روی آن کلیک کنید معنای کلمات را جستجو می کند. با این وجود به نظر نمی رسد الان هم به آن رسیدگی کنند. اگر برای یادگیری زبان افزونه ی جانبی فایر فاکس دیگری می شناسید آن را در نظرات به اشتراک بگذارید.

Language Immersion for Chrome

این افزونه ی جانبی یادگیری زبان کمی با قبلی‌ها تفاوت دارد. این افزونه به این منظور ساخته شده که شما را در یک محیط یادگیری زبان غوطه‌ور کند و این دقیقاً کاری است که انجام می دهد. هنگامی که Language Immersion for Chrome راه اندازی می کنید، باید از میان سه سطح غوطه‌وری ، ” مبتدی” ، ” متوسط”، ” مسلط”  انتخاب کنید. بسته به سطح،  کلمات بیشتر یا کمتر به زبان مقصد شما ترجمه خواهند شد.