چهار مهارت اصلی زبان کدام ها هستند؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به این سوال پاسخ می دهد چهار مهارت اصلی زبان کدام ها هستند؟ پس با ما همراه باشید تا بیشتر با این مهارت ها آشنا شوید.

چهار مهارت اصلی زبان کدام ها هستند؟
چهار مهارت اصلی زبان کدام ها هستند؟

اما چهار مهارت اصلی زبان کدام ها هستند؟

دقیقاً همانطور که پزشکی چینی به جای اینکه بر روی جنبه‌ای انفرادی متمرکز شود، همه‌ی بخش‌های بدن انسان را به حساب می‌آورد، ما هم مایلیم یادگیری زبان را به عنوان یک کلّی تصور کنیم که از تکه‌های مختلف تشکیل شده است. درست مثل پازلی که برای ایجاد تصویر کامل نیاز دارد در کنار هم قرار داده شود.

مهارت‌های اصلی که هر زبانی را تشکیل می‌دهند عبارتند از:

  • مهارت‌‌های خواندنی: این به عنوان سطح درک یک متن یا پیغام تعریف می‌شود. این درک از تقابل بین کلماتی که نوشته شده‌اند و چگونگی راه‌اندازی اطلاعات خارج از متن/ پیغام ایجاد می ‌شوند. تکیه‌ ی درک مطلب به تسلط بر رمزگشایی است.
  • مهارت‌های نوشتاری.
  • مهارت های شنیداری: لیسنینگ عبارت است از توانایی دریافت صحیح و تعبیر متن طب فرآیند برقراری ارتباط.
  • مهارت‌‌های گفتاری.

این مهارت‌‌ها در حالت ایده‌آل به طور همزمان مورد تمرین قرار می‌گیرند (حتی اگر همیشه مقدور نباشد) تا از هرگونه عدم تعادل در زبان اجتناب شود.

البته اگر با جنبه‌‌های خاصی از یک زبان مشکل دارید، هیچ چیزی جلوی شما را نمی‌گیرد تا بر روی مهارتی بیش از بقیه متمرکز شوید.

برای مثال گاهی اوقات طی مکالمات طولانی و پیچیده در انگلیسی، برای ابراز صحیح احساس خود مشکل داریم. این یعنی باید بیشتر از سه مهارت دیگر، بر روی این جنبه از زبان متمرکز شویم و بخش بیشتر زمان خود را در یادگیری زبان به‌جای ریدینگ و رایتینگ که نیاز به پیشرفت ندارند، صرف ایپیکینگ کنیم.

واضح است که این فهرست اقلام برای یادگیری یک زبان جدید، جامع نیست. نکات دیگری هم وجود دارند که می‌ توانند به این لیست اضافه شوند، اما این‌ ها موارد اصلی هستند که باید بدانید و اگر می‌خواهید در زبانی پیشرفت کنید، آن‌‌ها را به کار ببندید. تیم ما با خوشحالی پاسخگوی همه‌ی پرسش‌های شما خواهد بود.