چه سطحی از زبان چینی برای کارهای روزمره کافی است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز در این مقاله به این مسپله می پردازد که چه سطحی از زبان چینی برای کارهای روزمره کافی است؟ پس با ما همراه باشید تا بدانید برای کارهای مختلف چه سطحی از بان چینی را لازم دارید.

chinese level for communication
chinese level for communication

چه سطحی از زبان چینی برای کارهای روزمره کافی است؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا مردم مطالب را یاد می گیرند، اما وقتی صحبت از یادگیری زبان می شود سودمندی یکی از رایج ترین دلایل است. به طور طبیعی، مردمی هستند که زبان چینی را بیشتر به دلیل لذتش یاد می گیرند یا چون مجذوب زبان شده اند، اما بیشتر مردم همچنان نوعی سودمندی را در ذهن خود دارند.

سوالی که من بارها دریافت کرده ام این است که باید چه قدر چینی بلد باشید تا بدانید که مفید واقع شده است. گاهی، این یک سوال نیست، بلکه یک جمله ی خبری است: خیلی طول می کشد (اغلب بیش از حد) تا بتوانید در واقع از زبان چینی برای انجام هر کاری استفاده کنید. من فکر می کنم این یک روش کاملاً غلط‌ برای پرداختن به این مساله است.

مهارت زبانیِ شما هرگز به سطحی نخواهد رسید که ناگهان از بی فایده بودن به مفید بودن برسد. یک استثنای محتمل، امتحانی استاندارد شده است که شما به ندرت در آن قبول می شوید، و احتمالاً فرصت هایی را برایتان فراهم می کند، اما چنان موردِ نادری است که من فکر نمی کنم هیچ اثری روی مباحثه ی ما در اینجا داشته باشد.

به جای آن، شما هر چه بیشتر زبان چینی یاد بگیرید، سودمندتر خواهد شد. به طور طبیعی، حیطه های مخصوصی وجود دارند که شما حتی برای شروع یک سطح خاصی لازم دارید، اما هیچ آستانه ای که به طور واضح تعریف شده باشد وجود ندارد.

حالا، اجازه دهید تا به بعضی تفکرات درباره ی سودمندی بپردازیم:

من وقتی شروع کردم به یادگیری، بیشتر به هدف سرگرمی بود. من فکر می کردم فهمیدن کمی زبان خارجی سودمند است و شاید یک‌ روز به چین سفر کنم یا با مردم چینی در جای دیگری از جهان صحبت کنم.

وقتی من برای سال ها یا بیشتر مطالعه کردم، متوجه شدم در حالیکه مسلماً می توانستم مکالماتی ساده برقرار کنم، مسیرها را بپرسم و غیره، اما این برای تبادل ایده های مهم با گویشوران بومی واقعاً کافی‌ نبود.