بهترین زبان برای یادگیری کدام است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به این مورد را بررسی می کند که بهترین زبان برای یادگیری کدام است؟ شاید سوال خیلی از شما این سوال باشد پس برای جواب با ما باشید.

بهترین زبان برای یادگیری کدام است؟
بهترین زبان برای یادگیری کدام است؟

واقعا بهترین زبان برای یادگیری کدام است؟

اعداد دقیق در اینباره متغیر هستند اما تخمین زده شده است که نزدیک به هفت هزار زبان در دنیا وجود دارد. چه زبان خارجی اول، دوم یا دهم شما باشد، با سؤال بنیادین مشترکی روبرو هستید که؛ بعد از این چه زبانی را یاد بگیرم؟

جواب این سؤال البته بسته به شرایط شما متفاوت خواهد بود. اگر در فیلیپین زندگی می‌کنید و می‌خواهید قابلیت استخدام خود را بالاتر ببرید، بهترین زبان خارجی برای یادگیری نسبت به زمانی که نامزدی در برزیل دارید متفاوت خواهد بود.

بنابراین برای تخمین پتانسیل بازگشت سرمایه در یادگیری زبان باید ابتدا اهدافتان از یادگیری و محرک‌هایتان را درک کنید.

با میلیون‌ها نفر صحبت‌ کنید و تبدیل به شهروند دنیا شوید

یک راه شهودی برای انتخاب زبان‌هایی که باید یاد بگیرید اینست که تعداد گویشورانی که به شما اجازه خواهند داد با آن‌ها ارتباط برقرار کنید را در نظر بگیرید.

۱۰ زبان برتر از نظر تعداد گویشوران بومی:

۱- ماندارین چینی

۲- اسپانیایی

۳- انگلیسی

۴- هندی

۵- عربی

۶- بنگالی

۷- پرتغالی

۸- روسی

۹- پنجابی

۱۰- ژاپنی

این به نظر فهرستی منطقی می‌آید اما در به حساب آوردن اقلیت‌های دوزبانه، کشورهایی که چند زبان رسمی دارند و تحصیلات به زبانی خارجی در مدارس دنیا شکست خورده است. برای مثال نزدیک به نیمی از گویشوران عربی و روسی به زیان‌های مادری‌شان صحبت نمی‌کنند.

بیایید گویشوران زبان دوم را نیز بی‌افزاییم.

۱۰ زبان برتر از نظر تعداد گویشوران کلی

۱- انگلیسی

۲- ماندارین چینی

۳- عربی

۴- اسپانیایی

۵- هندی

۶- روسی

۷- بنگالی

۸- پرتغالی

۹- مالزیایی

۱۰- فرانسوی

به عبارتی دیگر از نقطه‌نظر یک زبان‌آموز، همه‌ی گویشوران یکسان خلق نشده‌اند. شما باید به فهرست بالا از درون لنز موقعیت و برنامه‌های آتی خود نگاه کنید.

اولین شغل یا فرصت‌های شغلی جدید خود را پیدا کنید

فرآیند جهانی‌سازی همه‌ی مشاغل را تا حدی به حالت بین‌المللی درآورده است و کارفرمایان عاشق دیدن یک زبان خارجی در رزومه‌ی شما هستند.

همزمان که مشاغل رو به رشد فرای مرزهای ملّی‌شان توسعه می‌یابند، دانستن یک زبان دوم همچنین می‌تواند ارتقلی شما را سرعت بخشد.