چرا زبان انگلیسی مهم است

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به این مسئله می پردازد که اصلا چرا زبان انگلیسی مهم است. ما چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟ شاید این جواب ها تا حدودی زیادی شما را قانع کند.

چرا زبان انگلیسی مهم است
چرا زبان انگلیسی مهم است

دلایلی برای اینکه بدانید چرا زبان انگلیسی مهم است :

زبان‌ها به معنی فرصت هستند

مردم غالباً می‌خواهند بهترین زبان را برای یادگیری به منظور پیشرفت کردن در زندگی بی‌آموزند. بسیاری فکر می‌کنند که یادگیری انگلیسی به عنوان زبان بین المللی، بهترین گزینه است. انگلیسی البته انتخابی عالی است اما برای من سخت است که تنها یک زبان را تجویز کنم وقتی موفقیتم در زندگی ناشی از صحبت به زبان‌های بیشتری از انگلیسی است.

برای اینکه زبان‌های زیادی بلد هستم، فرصت‌های بیشتری به سراغم آمده‌اند. برای من زبان‌ها مساوی با فرصت هستند.

انگلیسی زبان میانجی است

با وجود اینکه موفقیت و لذت فراوانی از زبان‌های دیگر بجز انگلیسی برایم رخ داده اما چه بخواهیم و چه نخواهیم، انگلیسی پرکاربردترین زبان در دنیاست. شاید آرزو داشتیم که روسی، فرانسوی یا چینی زبان‌های بین‌المللی باشند اما موقعیت واقعی از این قرار است که هرجایی در دنیا برویم، زبان متداول انگلیسی است.

این حتی اگر در کشوری زیست کنید که تا هزاران کیلومتر آن طرف‌تر هم فردی انگلیسی زبان نباشد، صادق می‌باشد. ما امروزه در دنیایی بسیار متصل زندگی می‌کنیم، لذا اگر در جایی منزوی هم باشید، بسیار آسان می‌توانید با مردم، فیلم‌ها، موسیقی، فرهنگ یا هر چیز دیگری توسط اینترنت ارتباط برقرار کنید. البته می‌توانید این کار را در هر زبانی که به آن علاقه‌مند هستید انجام دهید اما انگلیسی کاربردی‌ترین زبان است چرا که انسان‌های بیشتری با آن صحبت می‌کنند.

فرآیند یادگیری را شخصی‌سازی کنید

اینکه بخواهید در زبان انگلیسی فصیح باشید، کافی نیست. برای یادگیری واقعی زبان انگلیسی باید فراگیری انگلیسی را دوست داشته باشید. این به آم معنا نیست که می‌بایست همه چیز را درباره‌ی فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان دوست داشته باشید. لازم نیست که تمام موسیقی‌های آمریکایی یا همه‌ی افراد انگلیسی، استرالیایی، کانادایی یا آمریکایی را که ملاقات می‌کنید، دوست بدارید. نیاز نیست که همه‌ی آن‌ها را دوست داشته باشید اما باید آن‌چه را که دوست می‌دارید پیدا کنید: موسیقی، فیلم، کتاب، یک دوست.