چرا تلفظ زبان انگلیسی سخت است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می داند که خیلی از شما از خود می پرسید چرا تلفظ زبان انگلیسی سخت است؟ برخی از مواردی که باعث این سختی می شوند را در زیر آورده ایم.

چرا تلفظ زبان انگلیسی سخت است؟
چرا تلفظ زبان انگلیسی سخت است؟

اما چرا تلفظ زبان انگلیسی سخت است؟

املا و تلفظ انگلیسی بسیار عجیب است چون این زبان واقعاً ترکیبی از تعداد زیادی زبان‌های دیگر است.

انگلیسی در حقیقت از لغات لاتین، یونانی، فرانسوی، آلمانی و نیز تکه‌های کوچکی از زبان‌های محلی دیگر مانند کلتیک و گالیک ساخته شده است. زبان انگلیسی اخیراً همچنین کلماتی را از کشورهایی گرفته است که قبلاً بخشی از امپراطوری بریتانیا بودند از جمله هند. و آن‌ها تمایل دارند کلماتی را که دوست دارند از زبان‌هایی مانند اسپانیایی، ایتالیایی، عربی و تقریباً از هر گوشه‌ای از دنیا قرض بگیرند.

لغات مصطلح انگلیسی از کجا میآیند؟

با وجود اینکه انگلیسی مانند ایتالیایی یا فرانسوی جزو خانواده‌ی زبان های رومی به حساب نمی‌آید اما ۶۰ درصد از کلمات انگلیسی ریشه‌های لاتین یا یونانی دارند.

برای مثال هر لغتی که در خود para داشته باشد (مثل parachute  یا paragraph)، tele داشته باشد (مثل telephone) یا cyclo ذاشته باشد (مثل encyclopaedia  یا bicycle) در اصل از کلمات یونان کهن مشتق شده است.

هزاران لغت در انگلیسی از لاتین آمده‌اند مانند picture, village, long, famous, pirate, quiet, priest و حتی کلمه‌ی language.

سپس لغاتی هستند که در هنگام هجوم آنگل‌ها و ساکسون‌ها توسط آن‌ها وارد انگلستان شدند. این مردم به زبان‌های ژرمنی صحبت می‌کردند و همین دلیل آنست که چرا بسیاری کلمات انگلیسی شبیه آلمانی نوشته یا تلفظ می‌شوند.

برای مثال: boot, night, apple, so, good, craft, ground, crystal, God, right, under, name و بسیاری مثال‌های دیگر. در حقیقت بسیاری از لغات متداولی که گویشوران انگلیسی هر روز استفاده می‌کنند از ریشه‌های آلمانی می‌آیند.

سپس لغات فرانسوی وجود دارند. نورمن‌ها از فرانسه در سال ۱۰۶۶ بر انگلستان مسلط شدند و خاندان سلطنتی تا صدها سال به استفاده از زبان فرانسوی در بسیاری از موقعیت‌های مهم ادامه دادند. این یعنی تعداد بسیار زیادی لغات فرانسوی به بخشی از زبان انگلیسی تبدیل شدند. لغاتی مثل person, fruit, order, prayer, prince, lion, captain, justice, art, paint, November و غیره.