چرا PTE از آیلتس و تافل بهتر است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اولین مرکز برگزاری دوره های آموزش PTE در ایران می باشد. امروز می خواهیم برررسی کنیم که چرا PTE از آیلتس و تافل بهتر است؟ و چرا افراد بیشتر به سمت این آزمون تمایل پیدا کرده اند؟ مشخصه هایی که باعث می شوند تا امتحان PTE منحصر بفرد و محبوب باشد را با هم ببینیم.

why pte is better than ielts and toefl
why pte is better than ielts and toefl

اما چرا PTE از آیلتس و تافل بهتر است؟

PTE چیست؟

امتحان Pearson Test of English (PTE) یکی از معروف ترین آزمون های انگلیسی است که برای ارزیابی دانش و توانایی زبان داوطلب گرفته می شود، به خصوص آن داوطلبانی که گویشور غیر بومی انگلیسی هستند. تعداد رو به افزایشی از افرادی که می خواهند در خارج از کشور تحصیل کرده یا کار کنند در امتحان PTE شرکت می کنند.

پس، چه چیزی باعث می شود تا PTE این قدر محبوب و منحصر بفرد باشد؟ اجازه دهید تا چک کنیم.

حتما برای اطلاعات بیشتر مطلب آزمون آیلتس چیست را مطالعه کنید

قالب امتحان اسپیکینگ PTE خلاقانه است

در مجموع، هر آزمون ورودی انگلیسی یک قسمت اسپیکینگ دارد که ممتحن ها حضور دارند تا با شرکت کننده ها ارتباط برقرار کرده و مهارت های اسپیکینگ آنها را تحلیل کنند. اما در PTE مهارت های اسپیکینگ توسط ضبط صدای داوطلب آزموده می شود و از او انتظار می رود تا محتوا را بسته به سوالات گفته شده در قسمت اسپیکینگ PTE انتقال دهد، که روبه رو نشدن با شخصی دیگر باعث راحت تر و ساده تر شدن امتحان PTE می شود.

PTE  الگوی نمره دهی خودکار دارد

در مجموع، هر امتحان توسط یک ممتحن چک می شود، اما آزمون PTE یک فرایند نمره دهی خودکار دارد که در آن یک ماشین جواب های داوطلب را بررسی می کند. هر سوال در امتحان PTE فقط دو حالت دارد – درست یا غلط، که این بررسی جواب ها را برای ماشین راحت می سازد. این نتایج درست، و غیر سلیقه ای هستند.

PTE  می تواند نتایج را در سریع ترین زمان ممکن در اختیارتان قرار دهد

PTE  می تواند نتایج را ظرف پنج روز کاری از تاریخ امتحان در اختیارتان بگذارد، که این یکی از سریع ترین زمان های انتقال نمره ی شناخته شده است. در واقع، مواقعی وجود دارد که نمرات می توانند ظرف فقط دو روز هم داده شوند! دوره ی زمانی هر چه قدر که باشد مسلماً فرایندی سریع است که کمترین زمان ممکن را از موقع ثبت نام تا شرکت در امتحان و تا دریافت کارت نمره می برد. این باعث می شود تا امتحان PTE در مقایسه با آزمون های ورودی رایج دیگر برتر باشد.