چرا نباید بیش از حد برای تافل مطالعه کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد معتقد است باید بر اساس یک برنامه دقیق برای تافل آماده شد و مطالعه بیش از حد هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. اما چرا نباید بیش از حد برای تافل مطالعه کنیم؟ با ما باشید تا دلایل این مسئله را بدانید.

چرا نباید بیش از حد برای تافل مطالعه کنیم؟
چرا نباید بیش از حد برای تافل مطالعه کنیم؟

پس چرا نباید بیش از حد برای تافل مطالعه کنیم؟

اگر شما در اسپیکینگ تافل باید نمره ی +۲۶ بگیرید و هر روز بیش از ۳ ساعت مطالعه می کنید، آن گاه احتمالاً بیش از حد برای امتحان تافل مطالعه می کنید.

اگر شما قبلاً برای مدتی طولانی و شاید ۳-۴ یا ۵ ساعت مطالعه کرده باشید، احتمال دارد متوجه این شده باشید که معمولاً در ساعت سوم یا چهارم تمرکز برای شما سخت تر می شود و در واقع یادگیری مطالب، ترکیب آن ها، و به کارگیری آن ها درآن چه که انجام می دهید، سخت تر می شود. به نظر می رسد که مغز شما خسته است، و احتمالش کم است که با شما کنار بیاید، احتمالش کم است که واقعاً روی منابعی که در حال مطالعه شان هستید، تمرکز کنید.

موقعی که شاگردان بیش از حد مطالعه می کنند، آن گاه شروع می کنند به تنفر از آن، یادگیری به آن اندازه موثر نیست، آن ها کم تر و کم تر یاد می گیرند، و ناگهان در موقعیتی قرار می گیرند که دیگر هیچ پیشرفتی ندارند.

توصیه ی من برای شاگردان این است که هر روز فقط به مدت یک ساعت و نیم مطالعه کنند.

اما وقتی شما مطالعه می کنید، مطمئن شوید که کاملاً متمرکز هستید، و کاملاً درگیر شده اید، و به طور کامل در منابع غوطه ور شده اید تا بتوانید به سرعت تا جایی که می شود، پیشرفت کنید.

یک ساعت و نیم مطالعه ی روزانه به مدت یک ماه خیلی بهتر از این است که هر روز به مدت یک هفته ۳ ساعت مطالعه کنید و سپس دیگر اصلاً مطالعه ای نداشته باشید. خود را فقط به مطالعه ی روزانه ی یک ساعت و نیم محدود کنید، و مطمئن شوید که از فرایند لذت می برید چون وقتی شما ازمطالعه لذت می برید، خیلی سریع تر می آموزید.

برای مثال اگر امتحان تافل شما یک یا دو هفته ی بعد است، مطالعه ی زیاد در روز احتمال دارد که به شما کمک کند تا با شتاب یاد بگیرید و آن اطلاعات را بیاموزید.

برای شرکت در کلاس های تافل با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.