راهی بهتر برای یادگیری جنسیت‌های آلمانی با حقه‌های پایانی کلمات

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما راهی بهتر برای یادگیری جنسیت‌های آلمانی با حقه‌های پایانی کلمات اشاره می کند تا با دیدن هر کلمه ای جنسیت کلمه را مشخص کنید.

راهی بهتر برای یادگیری جنسیت‌های آلمانی با حقه‌های پایانی کلمات
راهی بهتر برای یادگیری جنسیت‌های آلمانی با حقه‌های پایانی کلمات

پس راهی بهتر برای یادگیری جنسیت‌های آلمانی با حقه‌های پایانی کلمات را با هم می بینیم

چگونه می توانیم جنسیت‌های مختلف را در میان کلمات آلمانی تشخیص دهیم. تصور کنید که هرگز پیش از این لغت انگلیسی “diversify” را نشنیده‌اید. حتی اگر از معنای آن هیچ تصوری ندارید، همچنان می‌توانید فوراً حدس بزنید که یک فعل است. چگونه؟ به خاطر اختتام “-ify”. واقعاً قسم دستوری کلمه را نشان می‌دهد. شما می‌توانید –ify را به انواع کلمات انگلیسی اضافه کنید تا آن ها را به فعل تبدیل کنید.

می‌توانید از تکنیک مشابه برای آلمانی استفاده کنید. پایان کلمات می‌تواند به شما کمک کند تا بدون حفظ کردن جنسیت تک تک لغات، آن‌ها را حدس بزنید.

هربار که در مکالمه‌ای هستید و می‌خواهید لغتی را استفاده کنید که از جنسیت آن مطمئن نیستید، برای سرنخ به پایان کلمه نگاه کنید:

  • اگر کلمه به -er, -ich, -ig, -ling, -us, -ismus ختم شود احتمالاً مذکر است. برای مثال: der Bäcker (نانوا)، der Teppich (موکت)، der König (پادشاه)، der Feigling (بزدل)، der Campus (کمپ)، der Tourismus (جهانگردی).
  • اگر کلمه به -e, -ie, -ei, -heit, -keit, -tät, -ung, -ur یا -schaft ختم شود احتمالاً مؤنث است. برای مثال: die Seite (کاغذ)، die Familie (خانواده)، die Partei (حزب سیاسی)، die Freiheit (آزادی)، die Möglichkeit (احتمال)، die Universität (دانشگاه)، die Übung (تمرین)، die Kultur (فرهنگ)، die Gesellschaft (شرکت).
  • اگر لغتی به -chen, -lein, -ment, -um یا –en (فعلی که به جای اسم استفاده می‌شود) ختم شود، احتمالاً خنثی است. برای مثال: das Mädchen (دختر)، das Brüderlein (برادر کوچولو)، das Element (عنصر)، das Museum، das Essen (غذا- از فعل essen به معنای خوردن)

هربار ۱۰۰% درست نخواهید گفت اما تلاشتان برای بی‌نقص بودن، هدف نیست. من زبان‌آموزان را تشویق می‌کنم تا اشتباهات زیادی مرتکب شوند و همچنان که پیش می‌روند یاد بگیرند.