آموزش لغات زبان فرانسه با تکنیک جدید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به زبان اموزان فرانسه آموزش لغات زبان فرانسه با تکنیک جدید را معرفی می کند که می تواند برای آموزش زبان فرانسه بسیار موثر باشد. ما را همراهی کنید.

آموزش لغات زبان فرانسه با تکنیک جدید
آموزش لغات زبان فرانسه با تکنیک جدید

اما آموزش لغات زبان فرانسه با تکنیک جدید چیست؟

قلاب‌های حافظه درباره‌ی ارتباط لغات جدید به تصاویر قوی، ایده‌ها یا حتی صدا‌ها است. به این روش شما می‌توانید لغات جدید زیادی را در زمان بسیار کمی به یاد بسپارید

اینجا یک مثالی می‌زنم. قبلاً در دانشگاه یکی از دوستانم شنید که دانشجویان رشته‌ی اقتصاد برای امتحان مطالعه می‌کنند. یکی از دانشجویان به دیگری گفت؛ «می‌دانی چهار نوع بیکاری را چگونه به خاطر بسپاری؟ فقط تصور کن مردی بر روی دیوار یک ساختمان در یک روز داغ بالا می‌آورد. دارد استفراغ می‌کند پس غذایش بازیافت می‌شود، پس این ‘cyclical’ است. یک روز داغ است پس ‘seasonal’ است. بر روی ساختمان بالا آورد پس ‘structural’ است. و استفراغ به دیوار می‌چسبد پس ‘frictional’ است و به همین سادگی، تمام چهار نوع بیکاری!»

اگر این تصویر یک جورایی حال بهم‌زن به نظر می‌رسد، چون باید اینطور باشد. چون این داشنجو چنین تصویرسازی شوک‌داری را استفاده کرد، دوست من هرگز این داستان را فراموش نکرد با اینکه سال‌ها پیش اتفاق افتاد!

شما می‌توانید از تکنیک مشابه برای حفظ کردن واژگان فرانسوی استفاده کنید

یک راه ساده برای این کار دنبال گشتن برای لغتی انگلیسی است که شبیه کلمه‌ی فرانسوی است که می‌خواهید یاد بگیرید. برای مثال تصور کنید که می‌خواهید یاد بگیرید sur در فرانسوی به معنای “on” است. آیا کلمه‌ی انگلیسی هست که شبیه به “sur” تلفظ شود؟ “syrup” چه؟ و معمولاً بطری شربت خود را وقتی پن‌کیک می‌خورید کجا قرار می‌دهید؟ بر روی میز. پس برای به خاطر سپردن اینکه “sur” یعنی “on”، بطری شربتی را تصور کنید که روی میز می‌گذارید.

قلاب‌های حافظه وقتی در بهترین حالت کار می‌کنند که خودتان آن‌ها را ساخته باشید. تلاش کنید یک صدا یا تصویر مهیج مطرح کنید تا یک لغت فرانسوی را به معنای آن مرتبط کنید. اول ممکن است کار سختی به نظر برسد اما واقعاً اینطور نیست. خیلی زود به طبیعت دوم تبدیل می‌شود. سپس دیگر نیاز نیست که نگران شنیدن لغتی فرانسوی باشید که قبلاً شنیده‌اید اما کاملاً به خاطر ندارید.