۱۰ دلیل خوب برای یادگیری زبان نروژی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بهترین آموزشگاه زبان نروژی در ایران به ۱۰ دلیل خوب برای یادگیری زبان نروژی اشاره می کند که بدانید تا چه اندازه این زبان می تواند برایتان سودمند باشد.

10 دلیل خوب برای یادگیری زبان نروژی
10 دلیل خوب برای یادگیری زبان نروژی

به ۱۰ دلیل خوب برای یادگیری زبان نروژی توجه کنید

۱- فرض بر این است که نروژی زبانی آسان برای یادگیری است. در صورتی که با یادگیری آلمانی در تقلا هستید، خیلی دیر نیست که الان با نروژی شروع کنید!

۲- لغات بیشتری برای برف یاد بگیرید (با ظرایف معنایی)! در زبان نروژی فهرستی پایان‌ناپذیر برای صحبت درباره‌ی برف، کمبود برف، برف لغزان، برف خیلی زیاد، برف سخت، برف نرم، برف تازه، برف خیس و غیره دارند.

۳- زبانی اسکاندیناویایی یاد بگیرید! یادگیری زبان نروژی به شما اجازه می‌دهد که به علاوه دانمارکی و سوئدی را نیز متوجه شوید. گفته شده است که زبان نروژی بهترین نقطه‌ی شروع است برای کسانی که می‌خواهند  تمام زبان‌های اسکاندیناویایی را یاد بگیرند!

۴- به خانواده‌ی خود کارت پستال‌هایی از اماکن عجیب و غریب بفرستید. بسیاری از لغات نروژی و اسامی اماکن در آن‌جا، معانی مختلفی در سایر زبان‌ها دارد. برای مثال می‌توانید در حین بازدید از نروژ، با قطار به جهنم بروید.

۵- آثار آقای یو نسبو را به زبان اصلی بخوانید.

۶- کلماتی به هر میزان طولانی که می‌خواهید بسازید بدون اینکه توسط پلیس دستور زبان دستگیر شوید! در زبان نروژی می‌توانید اسم‌ها را بدون استفاده خط ربط بسازید! مانند: “Minoritetsladningsbærerdiffusjonskoeffisientmålingsapparaturene”، که به معنای «دستگاهِ اندازه‌گیریِ ضریبِ پخشِ حاملِ شارژِ حداقلی» یا چیزی شبیه آن است.

۷- موسیقی متال را درک کنید. وقتی زبانی را که متن آهنگ در آن نوشته شده‌اند، بدانید، ممکن است ساده‌تر باشد که حداقل آن‌ها را بخوانید. آیا تا بحال به این فکر نکردید که گروه‌های موسیقی متال چه می‌خوانند؟ اهههه… منظورم اینست که چه چیز را فریاد می‌زنند؟

۸- اگر مجرد هستید، به شمال سفر کنید! نروژی‌ها در رگ‌های خود خون وایکینگ‌ها را دارند. آن‌ها عمری طولانی دارند و می‌توانند برایتان فرزندانی زیبا و قوی را ضمانت کنند. جاستین بیبر پس از کنسرت ۲۰۱۲ خود در اوسلو درباره‌ی زیبایی زیاد دختران نروژی اظهار نظر کرد.

۹- سرگرمی! کشور دراز نروژ به علاوه‌ی مردمان جذّاب، مناظری فوق‌العاده و چندین گویش لطیفه‌وار برای عرضه دارد!

۱۰- اغلب به نروژی‌ها گفته می‌شود که وقتی با هم حرف می‌زنند انگار دارند آواز می‌خوانند. البته در کنار چیزهای دیگر شنیده‌ام که آن‌ها مانند اسمورف‌ها و هابیت‌ها صحبت می‌کنند و مانند زبانی تخیلی می‌ماند که از خودشان در می‌آورند.