کلمات مهم در آموزش هر زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به یکسری مطالب و کلمات اشاره می کند که در هر زبانی مورد نیاز هستند. کلمات مهم در آموزش هر زبان یک سری اصطلاحات اورژانسی هستند که می تواند بسیار برایتان برزشمند باشد.

کلمات مهم در آموزش هر زبان
کلمات مهم در آموزش هر زبان

پس کلمات مهم در آموزش هر زبان توجه کنید

  1. احوالپرسی و احترامات

– سلام/ خداحافظ

– شب بخیر، صبح بخیر، بعدازظهر بخیر…

– بعداً می‌بینمت، فردا می‌بینمت، و امشب می‌بینمت…

افراد بومی همیشه از این که شما به زبانشان صحبت کنید، خوشحال می‌شوند، گفتن سلام یا خداحافظ فقط قدمی کوچک است اما آن‌ها قدردانی خواهند کرد و این به شما کمک می‌کند به اندازه‌ی کافی احساس راحتی کنید تا چیزهای بیشتری را یاد بگیرید. سعی کنید احوالپرسی‌ها و احترامات رایج را بیاموزید (خوش و بش‌های غیررسمی مانند از دوست به دوست) تا تعدادی لغات عامیانه را یاد بگیرید.

  1. افعال مورد استفاده‌ی رایج

اگر شما بخواهید ارتباط برقرار کنید، افعال بسیار مهم هستند اما گاهی اوقات شما وقت ندارید تا آن اندازه فعلی که می‌خواهید را بیاموزید پس آن‌هایی را یاد بگیرید که هر روز استفاده می کنید: خوردن، نوشیدن، خوابیدن، رفتن، از خواب برخاستن، بودن، پیاده روی کردن و غیره. زمان حال ساده را مطالعه کرده و یاد بگیرید و سعی کنید هر روز یک فعل جدید را بیاموزید.

  1. صفات

زیبا، زشت، بامزه، خسته کننده، سریع، آهسته، تاریک، روشن، کوچک، بزرگ…

بنابراین می‌توانید ایده‌ای بزرگتر را از آن چه افراد سعی می‌کنند ارتباط برقرار کنند، یاد بگیرید. شما می‌توانید آن‌هایی را که به طور رایج استفاده می‌شوند به زبان خود اضافه کنید و به زبانی که در حال یادگیری اش هستید ترجمه کنید.

  1. لغات پرسشی و اعداد

اگر گم شدید چه می‌کنید؟ این که بدانید چگونه با لغات پرسشی چه، کجا، چه وقت، چه طور و چه کسی سوال بپرسید همیشه خوب است! فراموش نکنید که آن‌ها را یادداشت کنید، شما احتمالاً باید چیزی مانند نقشه یا مکانی را داشته باشید تا در فهم بهتر شما کمک کند.

در مورد اعداد، از ۱ تا ۱۰ را بیاموزید و سپس ۲۰، ۳۰، ۴۰، ۵۰… تا ۱۰۰! موقعی که بخواهید پول چیزی را پرداخت کنید یا سن خود را بگویید مفید هستند.

  1. واژگان متداول

این می‌تواند شامل هر تعدادی که می‌خواهید یا هر تعدادی که مایل به یادگیری هستید، باشد. من یادگیری چیزهای ذکر شده در پایین را پیشنهاد می‌کنم:

– اجزای بدن

– پرسیدن زمان! (ساعت چند است؟)

– اوقات روز( صبح، عصر، شب)

– قسمت‌های خانه

– میوه و سبزیجات

– یادگیری بیان اینکه از کجا می‌آیید و چند سالتان است