۱۰ نکته که خیلی از معلم های آیلتس به شما نمی گویند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد ۱۰ نکته که خیلی از معلم های آیلتس به شما نمی گویند را در یک مطلب برای شما می ورد. خیلی از این نکات می تواند بسیار واضح به نظر برسند و مدرسین به شما نگویند اما معمولا داوطلبین در آنها مشکل دارند.

10 tips not told by ielts teacher
۱۰ tips not told by ielts teacher

به ۱۰ نکته که خیلی از معلم های آیلتس به شما نمی گویند توجه کنید:

۱- معیار ارزیابی

برای همه ی چهار مهارت یعنی مهارت های ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ، معیار اصلی که ارزیابی بر مبنای آن است در ادامه آورده شده:

• ساختار ۲۵%

• انسجام ۲۵%

• معنای لغوی ۲۵%

• گرامر ۲۵%

بسته به مهارتی که ارزیابی می شود اهمیتش احتمالاً متفاوت است. پس برای شرکت کننده ضروری است که معیار را قبل از اینکه در آیلتس شرکت کنند متوجه شوند.

۲- اهمیت اصطلاحات و عبارات

وقتی با تمرین اسپیکینگ و رایتینگ سروکار دارید هرگز قدرت اصطلاحات و عبارات را دست کم نگیرید. استفاده از اصطلاحات، کیفیت جملاتتان را بالا می برد و نشان می دهد که شما فهم خوبی از زبان انگلیسی دارید، و این دقیقاً آن چیزی است که آنها به دنبالش هستند.

موقع صحبت درباره ی غذا، موفقیت، شکست و دانش خود را با کاربرد اصطلاحات آشنا سازید یعنی موضوعاتی که با زندگی روزانه سروکار دارند.

۳- نقل بیان

حقه ی مهم دیگر که هرگز گفته نشده استفاده از نقل بیان است. مردم کمی درباره ی نقل بیان و روشی که می تواند ساختار جمله ی شما را تقویت کند آگاهی دارند.

برای مثال:

Will was famous for his delicious sweets.

این جمله را می توان به این شکل نقل بیان کرد:

Will was well known for his delicious sweets.

۴- مدیریت زمان در تمرین ۲ اسپیکینگ

در تمرین ۲ اسپیکینگ از شما خواسته می شود تا درباره ی موضوعی فکر کنید که باید برای ۲ دقیقه در موردش صحبت کنید. وقتی کارت سرنخ به شما نشان داده می شود یک دقیقه زمان دارید تا درباره ی موضوع فکر کنید. در آن یک دقیقه چه کار خواهید کرد؟ آیا باید در آن یک دقیقه شروع کنید به نوشتن یک متن درباره ی موضوع؟ آیا آن یک دقیقه برای نوشتن موضوعی که درباره اش صحبت خواهید کرد کافی خواهد بود؟

جوابش ساده است. یک دقیقه برای شما کافی است تا همه ی ایده هایتان را لیست کنید.

 شما این را در ۳۰-۴۰ ثانیه انجام خواهید داد و در زمان باقیمانده درباره ی رابط هایی فکر خواهید کرد که می توانید برای ربط این ایده ها استفاده کنید.

۵- استفاده از رابط ها موقع صحبت کردن

رابط ها لغاتی هستند که به شما کمک می کنند تا جملات را قاب بندی کنید و افکار را به هم مرتبط سازید تا جملات را منسجم کنید.

لغاتی مانند Although, occasionally, recently و غیره.

۶- استفاده از رابط ها موقع نوشتن

رابط هایی که در رایتینگ استفاده می شوند نکته ی دیگری هستند که نویسندگان زیادی موقع نوشتن مقاله یا گزارش از آنها استفاده می کنند.

هدفِ استفاده از رابط ها این است که آنها یک پاراگراف را به دیگری مرتبط می سازند. شما برای تمرین رایتینگ خود می توانید از رابط هایی استفاده کنید که در مرتبط ساختن پاراگراف ها کمکتان می کنند.

برای مثال: “In the illustrated graph…”, “In contrast to…”

۷- استفاده نکردن از پرکننده ها

پرکننده ها لغاتی هستند که گویشور موقع جستجوی کلمات آنها را بیان می کند. معمولاً وقتی مردم در فرایند فکری خود گیر می کنند از “um”، “ah”، و “you know” استفاده می کنند. تنها روشی که شما می توانید از به کارگیریِ پرکننده ها اجتناب کنید دنبال کردن استراتژی هایی برای حذف پرکننده ها موقع صحبت کردن است.

۸- طوفان فکری درباره ی محتوا

نکته ی دیگر که هرگز گفته نشد اهمیت طوفان فکری قبل از این است که شروع کنید به نوشتن یا صحبت کردن. این مهارتی مفید است که به شما کمک می کند تا به جای اینکه به یک ایده ی مخصوص فکر کنید و سپس به ایده ی بعدی بروید از قبل درباره ی همه ی ایده ها فکر کنید. این مهارت همچنین زمان زیادی را در اختیار شما قرار می دهد تا افکار خود را سازماندهی کرده و در جملات از رابط ها استفاده کنید.

۹- به تمرین کردن ادامه دهید

خب هیچ معلمی به شما توصیه نمی کند تا آموزش شدیدی داشته باشید اما صادقانه بگوییم خواندنِ کسل کننده و تمرین کردن قطعاً می تواند در این امتحان کمک کننده باشد.

۱۰- هدف بالایی داشته باشید

خب گاهی شما احتمالاً هدفتان فقط کسب نمره ی ۷ برای اخذ پذیرش در دانشگاهی مخصوص است و این کار درستی نیست. منظورم این است که هدف شما باید انجام تمرین خسته کننده برای کسب نمره ی ۹ باشد چون حتی اگر شما نمره ی ۹ هم نگیرید در آن صورت احتمال دارد که در نهایت نمره ی ۸ بگیرید.

حالا که می دانید بعضی از معلمان چه چیزی را به شما نخواهند گفت، بهتر آماده می شوید. در حالیکه آماده می شوید این نکات ضروری را به یاد داشته باشید در غیر این صورت هیچ راه برگشتی وجود نخواهد داشت.