۳ بازی کامپیوتری برای یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ بازی کامپیوتری برای یادگیری زبان اشاره می کند که می توانید هم بازی کنید و هم زبان یاد بگیرید. پس دیگر هر موقع پدر و یا مادرتان برای بازی زیاد به شما ایراد می گیرند می توانید بگویید در حال یادگیری زبان هستید.

3 بازی کامپیوتری برای یادگیری زبان
3 بازی کامپیوتری برای یادگیری زبان

به ۳ بازی کامپیوتری برای یادگیری زبان توجه کنید:

همه‌ی ما زمان و امکانات غوطه‌ورسازی خود را در یک زبان دیگر از طریق رفتن به خارج از کشور نداریم. اما هربار دستکم برای یک ساعت یا بیشتر می‌توانیم آن را انجام دهیم. درحالیکه برای یاگیری یک زبان به سراغ فیلم‌ها یا حتی گفتگوهای آنلاین رفتیم، آن دسته از ما که قوه‌ی تخیل بالاتری دارند می‌توانند یک قدم فراتر بگذارند. منظورم استفاده از بازی‌های ویدئویی برای یادگیری یک زبان است.

چگونه از بازی‌های ویدئویی برای یادگیری یک زبان استفاده کنیم

اکثر بازی‌های امروزی گزینه‌هایی برای برخی از زبان‌هایی که اپلیکیشنِ MosaLingua روی آن‌ها تمرکز دارد ارائه می‌کنند. این برای زبان‌آموزان خیلی مفید است. مبتدیان شاید بخواهند که صداها را در زبان دومشان رها کنند، اما زیرنویس‌ها و متن را در زبان بومی‌شان نگه دارند. برای زبان‌آموزان حرفه‌ای‌تر پیشنهاد می‌‌کنیم تنظیمات ظاهری و زیرنویس را هم به زبان دوم تنظیم کنند. وقتی تازه شروع می‌کنید، ایده‌ی خوبیست که ظاهر را به انگلیسی نگه دارید تا مکانیزم بازی را متوجه شوید. همینطور که به بازی ادامه می‌دهید، دایره واژگانی را که بازی استفاده می‌کند، یاد می‌گیرید و اصطلاحات خارجی که با آن‌ها مواجه می‌شوید، بافت متنی بیشتری خواهید داشت. در آخر هدفتان اینست که تمام بازی را به زبان دوم خود داشته باشید.
البته ممکن است بعضی بازی‌ها در زبان دیگر اصلاً مفید نباشند. به همین خاطر است که این مقاله به بهترین بازی‌های ویدئویی اختصاص داده شده است که می‌توان با آن‌ها یک زبان را تمرین کرد. محوریت بیشتر آن‌ها دیالوگ است و عجله‌ای برای نجات دادن دنیا ندارند. در بقیه‌ی بازی‌ها باید قسمت اعظم مهارت‌های زبانی را برای نجات پیدا کردن صرف کنید.
پس بدون حرف بیشتر در اینجا به ۳ بازی ویدئویی برای تمرین زبان به انتخابمان اشاره می‌کنیم.
۱- Metro: Last Light
Metro Last Light بازی خشنی است که توسط شرکتی اوکراینی ساخته شده است.
۲- Far Cry 3
۳- Tomb Raider (2013)
در یک بازیِ نجات‌یافتنی اگر از بهترین مهارت‌های زبانی‌تان استفاده نکنید در Tomb Raider زیاد جلو نمی‌روید.