چگونه برنامه برای آموزش زبان داشته باشیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به این مسئله می پردازد که چگونه برنامه برای آموزش زبان داشته باشیم؟ اگر در حال یادگیری زبان هستید حتما این مقاله را داشته باشید.

چگونه برنامه برای آموزش زبان داشته باشیم؟
چگونه برنامه برای آموزش زبان داشته باشیم؟

اما چگونه برنامه برای آموزش زبان داشته باشیم؟

تعیین کردن یک هدف
یک هدف از پیش تعیین شده دلیل اصلیست که شما را بر روی آنچه شروع کرده‌اید، با انگیزه و متمرکز نگاه می‌دارد. اما کلید تنظیم یک هدف دست‌یافتنی، قرار دادن یک چارچوب زمانی مناسب است. البته، تنها در چندماه به سطحی جدید نمی‌رسید. متخصصین می‌گویند رسیدن به سطح کارآمدی، حتی با مطالعات فشرده به همراه چهار تا پنج ساعت در روز می‌تواند یکسال به طول بی‌انجامد.
مثال: یک آزمون بین‌المللی زبان، هدفی عالی است. معیاری برای سطحی که باید به آن برسید، قرار می‌دهد. در مورد مثال آخر حداقل باید یک برنامه‌ی یکساله برای مطالعه به منظور آزمون درست کنید. همچنین می‌توانید یگ قدم فراتر بگذارید و هدفی برای آغاز دوره‌ی فوق لیسانس یا اشتغال در کشوری خارجی در نظر بگیرید.
روتین مطالعاتی درست کنید
حرفم را باور کنید، می‌دانم که اغلب آدم‌ها از کلمه‌ی روتین فراری هستند و خودم یکی از آن‌ها هستم. اما برای برداشتن قدم‌های حائز اهمیت به سمت اهداف حرفه‌ای یا شخصی خود در راستای مطالعه‌ی یک زبان، کار مدوام بدون بحث، کارامدترین شیوه است.
مثال: بسته به برنامه‌‌ی شما، یک یا دو ساعت را برای مطالعه‌ی فشرده‌ی یک زبان کنار بگذارید. اگر در ابتدا خیلی قانون‌‌مند به نظر می‌رسد از آن دست نکشید. به خاطر بسپرید که وقتی فعالیتی را بیش از ۱۵ روز طبق برنامه‌ی روزانه انجام می‌دهیم، به روتین تبدیل می‌شود. فقط سخت و مداوم کار کنید و خودش بعد از مدتی تقریباً اتوماتیک می‌شود.
همه‌ی مهارت‌های زبانی‌تان را ارتقاء دهید
من به شخصه متوجه شدم محتوای آماده‌سازی برای آزمون‌های بین‌المللی خیلی کارآمد است. در مقاله‌ی‌مان درباره‌ی آزمون‌های زبان ایتالیایی به سراغ تعدادی نکات آموزشی می‌رویم که در مورد هر زبانی صادق هستند. محتوای آماده‌سازی بر چهار مهارت اصلی تمرکز می‌کند: ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و درک مطلب. اگر برای آزمونی بین‌المللی آماده می‌شوید به بیش از یک کتاب آماده‌سازی نیاز دارید. مطمئن شوید که همه‌ی احتمالات را در نظر می‌گیرید و چیزهای شنیداری را هم تهیه می‌کنید.